Sobota 10. prosince 2022, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

’Ostuda. V takových podmínkách si příště hrajte sami,’ vzteká se světová dvojka

Australian Open

  6:00
PAŘÍŽ/PRAHA - Pařížský déšť spláchl z pavouku ženské dvouhry druhou nasazenou tenistku a nadělal škody na její psychice. Agnieszka Radwaňská z Polska je na organizátory antukového Roland Garros pořádně nazlobená. Svou frustraci dala najevo po prohře 6:2, 3:6, 3:6 v přerušovaném duelu s Bulharkou Cvetanou Pironkovovou na tiskové konferenci.

Agnieszka Radwaňská v dešti prohrála a vztekala se proto na pořadatele. foto: Reuters

Nadal brečí, že je zhuntovaný. Přitom si za to můžou tenisté sami, říká trenér

„Jsem překvapená - a hlavně naštvaná, že jsme musely hrát v dešti. To není desetitisícový turnaj, to je grandslam. Jak nás mohou nechat hrát v dešti. Nemůžu hrát v takových podmínkách, nejsem dostatečně zdravá,” řekla 27letá hráčka, které patří v žebříčku WTA druhé místo za Serenou Williamsovou.

Radwaňská bědovala, že kvůli těžším míčům musela víc namáhat pravou ruku, s níž měla v minulosti problémy.

„Nevím, kdo rozhodl, že musíme hrát“

Zápěstí si nechala během jedné z dohrávek promasírovat. Promoklý povrch kurtu navíc ztěžoval tenistkám pohyb. „Prostě nemůžu hrát v takových podmínkách. Konec příběhu,“ odsekla Polka při jedné z odpovědí.

Do úterní dohrávky vstupovala za komfortního stavu 6:2, 3:0. Jenže když se dostala na kurt, neuhrála ani game.

„Už na začátku dne jsme hrály, když pršelo. Nevím, kdo rozhodl, že budeme v tomhle hrát. Myslím, že se moc nezajímají o to, co si myslíme. Hádám, že se starají o úplně jiné věci,“ pokračovalo její spílání pořadatelům.

Při „třetí třetině“ utkání se snažila u hlavní rozhodčí marně vymoci přerušení.

A nakonec podlehla i bulharské soupeřce. „Za deště jsem tady hrála naposledy před deseti lety. Nebylo dobré rozhodnutí nás tlačit na kurt. Proč to udělali? Vždyť do konce turnaje ještě pár dní zbývá,“ podotkla Radwaňská. a zopakovala, že je „extrémně naštvaná“.

Halepová: Bylo nemožné v tomhle hrát

Rozčilená byla rovněž Simona Halepová, turnajová šestka, která rovněž dohrávku se Sam Stosurovou nezvládla.

„Nemám slov. Bylo nemožné v tomhle hrát,“ řekla Rumunka. „Jsem frustrovaná, že jsem musela na zápas čekat tři dny a pak být na kurtu, když prší. Necítila jsem se jistě ani bezpečně.“

Otravné počasí a nekonečné čekání, cesty ze šatny na kurt a z kurtu zpět do šatny snáší každý jinak.

Shelby Rogersová na French Open.
Lucie Šafářová

Srb Novak Djokovič pobavil fanoušky, když přišel na centrální dvorec s deštníkem.

Tomáš Berdych si zase trochu rýpl do Francouzů, když prosil přes Twitter organizátory Australian Open, jestli by do Paříže nezapůjčili střechu. V Melbourne Parku mohou být kryté hned tři kurty.

Bez ohledu na vztek Radwaňské, propršené Roland Garros si za poslední dva dny opravdu trochu zahrává se svým renomé. Celé to zavání ostudou.

Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2
Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte jeden z 10 balíčků oblíbené prémiové kojenecké výživy BEBA COMFORT 2, na které si vaše děťátko pochutná. Co...

Mohlo by vás zajímat