30. listopadu 2007 9:15 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Otočilo se to. Ale musel jsem počkat

Jiří Jarošík při tréninku fotbalové reprezentace ČR  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Jarošík při tréninku fotbalové reprezentace ČR | foto: Jan Hrouda Lidové noviny

PRAHA Karta se obrací, Jiří Jarošík (30) se dere zpátky na fotbalové výsluní. Víc než roční trápení v Celtiku Glasgow je pryč, český záložník v poslední době v zelenobílém dresu září. Ve středu gólem přispěl k výhře nad Šachtarem Doněck v Lize mistrů, navíc jej fanoušci zvolili mužem zápasu.

Přitom v létě chtěl ze skotského klubu odejít a poté, co zamýšlený transfer ztroskotal, prvních osm zápasů na podzim proseděl na tribuně...  „Trošku si to užívám, snad to bude mít delší trvání,“ řekl Jarošík v telefonickém rozhovoru pro LN.

* LN Zápas s Doněckem jste podle kouče soupeře vyhráli se štěstím. Souhlasíte?

Každý trenér hájí svůj tým. Ale trochu pravdy měl, oni dlouho vedli, my jsme to otočili spíš silou vůle. Šlapali jsme do posledních minut, nakonec se to vyplatilo.

* LN Jak to vypadalo na stadionu po vítězném gólu v 92. minutě?

Atmosféra byla fantastická, po tom gólu ještě vygradovala. Stejně jako s AC Milán.

* LN Právě říjnový zápas proti AC byl pro vás zlomový, že?

Asi ano. Dlouho jsem nehrál, trenér mi dal šanci a zápas mi vyšel. V sestavě jsem se pak objevoval častěji a daří se mi dál.    Pokračování na straně 18

* LN Cítíte, že máte v týmu konečně pevnou pozici?

Je to vrtkavé. Teď hraju pravidelně, máme výsledky, cítím důvěru trenéra. Sebevědomí i kondice jdou nahoru.

* LN Asi už nelitujete, že vám v létě odchod nevyšel...

Otočilo se to, ale musel jsem si na to chvíli počkat. Na druhou stranu si toho o to víc vážím.

* LN Celtic má blízko do osmifinále Ligy mistrů, druhou příčku budete hájit v posledním zápase na půdě AC Milán. Počítají v klubu s postupem?

Jsme blízko, všichni vidí, že můžeme jít dál. Ale také vědí, že venku nám to moc nejde. Je to otevřené. Výhodou je, že se nemusíme na nikoho ohlížet, stačí nám remíza. A na San Siru se nám na jaře dařilo, nějaký bodík bychom uhrát mohli.

* LN Co vám říká EURO 2008? Vaše spory s trenérem Brücknerem jsou známy, ale přesto - nemáte při současné formě myšlenky na návrat?

V reprezentaci teď dostali šanci noví hráči, docela se jim dařilo. A my s trenérem nemáme pořád nejlepší vztahy. Navíc je do EURO dlouhá doba. Teď se mi třeba daří, ale pak to může být obráceně. Zkrátka to neřeším.