Pátek 30. července 2021, svátek má Bořivoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Otřesné, řekla Venus Williamsová o smrtelné nehodě. A poté v slzách odešla

Sport

  12:29
LONDÝN - Měl to být moment radosti, když Venus Williamsová postoupila do druhého kola Wimbledonu. Jenže dočasné štěstí brzy rychle narazilo na krutou realitu, když Američanka dostala na tiskové konferenci otázku ohledně její nehody, při níž zemřel člověk. Marně ze sebe soukala slova, pak v slzách odešla.

Wimbledon 2017: Američanka Venus Williamsová v těžkém souboji 1. kola proti Belgičance Elise Mertensové. foto: ČTK/AP

Pak se ještě vrátila, ale odpovídala již jen na tenisové otázky. Za sebou měla výhru 7:6, 6:4 nad Elise Mertensovou a postup do druhého kola Wimbledonu.

Hlavu však plnou starostí nad událostmi osudného červnového dne, kdy se jí stala nehoda, po níž zemřel člověk.

Podle policie nehodu způsobila Venus

Konkrétně šlo o 9. června: Williamsová se svou Toyotou najela do křižovatky, ale kvůli hustému provozu musela zpomalit. V tu chvíli do ni narazilo Hyundai řízené Lindou Barsonovou. Její manžel, 78letý Jerome Barson, při ní utrpěl těžká zranění, kterým 22. června podlehl.

03.července 2017 v 17:44, příspěvek archivován: 04.července 2017 v 13:11

Venus Williams breaks down in tears at Wimbledon post-match press conference https://t.co/fXoLIsY4oI https://t.co/6NIw0eyycT

Williamsová nebyla obviněna, ačkoliv podle prohlášení policie právě ona nehodu způsobila. Dcera zemřelého na ni podala žalobu.

Právník Malcolm Cunningham tenistku brání, že do křižovatky vjela na zelenou. S tím advokát protistrany Michael Steinger nesouhlasí, podle něj Williamsová řídila nepozorně. Dodal taky, že Linda Barsonová je psychicky a emočně zničená.

„Manžel byl láskou jejího života. Trávila s ním každý den. Všechno dělali spolu,“ řekl Steinger.

Tenis jako útěk

Jako by toho na osudem zkoušenou Venus nebylo během 37 let jejího života už dost. Zažila rozvod rodičů, musela se vyrovnat se smrtí starší sestry Yetunde, vracela se po mnoha zdravotních problémech.

Wimbledon 2017: Američanka Venus Williamsová v prvním kole bojovala o každý...

Wimbledon 2017: Američanka Venus Williamsová v prvním kole bojovala o každý míček, což se jí také vyplatilo.

Letos se jí na kurtech znovu daří, hrála finále Australian Open, v žebříčku je na 11. místě. Ve Wimbledonu by klidně mohla dojít daleko, ale dokáže to, když jí hlavu svírají temné myšlenky?

„Na tiskové konferenci ukázala, jak moc kvůli tomu trpí. Obvykle si hodně schovává emoce uvnitř, ale někdy je toho na ni moc a už to nedokáže,“ řekl v ESPN Patrick Mouratoglou, kouč její sestry Sereny. „Snaží se soustředit na tenis. To je jediné, co teď může dělat.“

Kromě vlastních démonů jí v příštím kole bude soupeřkou Číňanka Wang Čchiang.