Středa 7. prosince 2022, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nezdolná Otteyová v 52 letech na medaili nedosáhla

Sport

  17:10
HELSINKY - Ve 52 letech dnes startovala na evropském šampionátu atletů v Helsinkách legendární Merlene Otteyová, ale ve štafetě na 4x100 metrů Slovinkám k postupu do finále nepomohla. Majitelka řady světových i olympijských medailí proběhla cílovou páskou v čase 44,28 sekund, což v semifinále stačilo jen na šesté místo.

Merlene Otteyová foto: Reuters

Původem jamajská sprinterka vyhrála první olympijskou medaili na hrách v Moskvě v roce 1980 (bronz na dvoustovce), tedy v době, kdy většina soupeřek v Helsinkách ještě nebyla na světě. Dnes se s nimi utkala na dráze ve věku 52 let a 51 dní. "Byla to dobrá štafeta, zaběhly jsme si nejlepší čas v sezoně," chválila Otteyová.

Slovinsko reprezentuje od roku 2002, za nový domov si vybrala Lublaň a vášně jménem atletika se vzdát nehodlá. Jejím snem je poosmé startovat na olympiádě. Před dvěma týdny zaběhla v Mariboru stovku za 11,82, což pro účast v Londýně nestačilo, ale má šanci jet jako členka štafety.

"Atletiku miluju, proto pořád běhám. Pocit, že můžu být i tady v Helsinkách, je úžasný," dodala atletická babička, která stála na stupních vítězů na pěti různých olympiádách, ale nikdy ne nejvýše.

Autoři: ,

Darujte vzpomínky: Vytvořily jsme vlastní fotoknihu i osobní kalendář
Darujte vzpomínky: Vytvořily jsme vlastní fotoknihu i osobní kalendář

Každý rok si lámeme hlavu s tím, co koupit našim blízkým k Vánocům. Kosmetika, láhev nebo svíčka jsou sice dárky, které neurazí, ale rozhodně...

Mohlo by vás zajímat