22. července 2008 19:44 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Otteyová poosmé už na olympiádu nepojede

Bývalá jamajská, dnes slovinská atletická hvězda Merlene Otteyová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalá jamajská, dnes slovinská atletická hvězda Merlene Otteyová. | foto: ČTK

LUBLAŇ Legendární sprinterka Merlene Otteyová se jako první atletka osmé olympiády nezúčastní. Osmačtyřicetiletá rodačka z Jamajky, která má od roku 2002 slovinské občanství, si totiž v posledním kvalifikačním závodě v Mariboru nedokázala účast na hrách vybojovat, když v běhu na 100 metrů skončila druhá.

"Podmínky byly špatné, nedýchalo se jí dobře  a byla druhá jen o 28 setin vteřiny," řekl agentuře Reuters organizátor mítinku Robert Rudelič. Podle trenéra Srdjana Djordjeviče bude nyní Otteyová dál normálně trénovat, aby se mohla účastnit velkých atletických akcí.

Otteyová má ve sbírce osm olympijských medailí, což je nejvíce mezi atletkami, ale na zlato nikdy nedosáhla. Kvalifikaci nechala na poslední chvíli, protože ji trápí alergie, která se začíná projevovat v dubnu až květnu a odeznívá na konci července.

ČTK