26. prosince 2009 15:17 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Pacquiao před duelem století zvažuje žalobu: Steroidy neberu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Floyd Mayweather junior (vlevo) a Manny Pacquiao. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Floyd Mayweather junior (vlevo) a Manny Pacquiao. | foto: Reprofoto

LONDÝN Ostudnou předehru bude mít podle všeho nejsledovanější boxerský zápas tohoto tisíciletí mezi Manny Pacquiaem a Floydem Mayweatherem juniorem. Filipínského šampiona totiž soupeř obvinil z braní steroidů, protože se vyhýbá přísnějším dopingovým testům. Pacquaio hodlá za tato prohlášení hnát Mayweathera a jeho slavného otce před soud.

Mayweatherův trenér a otec Floyd Mayweather senior nedávno obvinil Pacquiaa z užívání zakázaných látek. Manny Pacquiao, momentálně nejlepší boxer napříč všemi váhovými kategoriemi, se odmítá během třiceti dnů před duelem podrobit krevním testům podle pravidel Světové antidopingové agentury WADA. Právě to hlavním jablkem sváru.

"Čeho je moc, toho je příliš. Ti lidé si myslí, že je to nějaká legrace, když někoho křivě obviní z braní steroidů nebo jiných podpůrných látek," uvedl v prohlášení Pacquiao na adresu obou Mayweatherů a promotérské firmy Golden Boy Promotions. Ta mimochodem patří bývalé hvězdě boxerského ringu Oscaru de la Hoyovi, který s oběma bijci také boxoval, a prohrál.

"Snažil jsem se to přejít jako součást obvyklé předzápasové slovní přestřelky, ale myslím, že to přehnali," uvedl jednatřicetiletý boxer s tím, že požádal svého promotéra Boba Arumu, aby mu pomohl co nejdříve podat žalobu.

"Chodí za mnou lidé a ptají se mě, jestli jsem se opravdu stal nejlepším boxerem na světě díky podvádění. Všechny ujišťuji, že jsem neužíval žádné steroidy. Nemám ani tušení, jak vypadají. Všechno je výsledek tvrdé práce," uvedl první boxer v historii, který se stal světovým šampionem v sedmi různých vahách. Už dříve uvedl, že nechce absolvovat krevní testy v období třiceti dnů před duelem, protože mu nedělají dobře a mohly by mu narušit přípravu.

Právě Pacquaiův promotér Bob Arum několikrát v posledních dnech prohlásil, že kvůli těmto požadavkům druhé strany může být duel zrušen. Zatím se tak ale nestalo, celým případem se bude zabývat organizace WBO, o jejíž pás světového šampiona by se mělo boxovat. Pouze ta může duel zrušit. Jak vše dopadne se rozhodně až během následujících dnů či týdnů, obě strany si totiž stojí na svých požadavcích.

  • 0Diskuse
Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz