Čtvrtek 30. června 2022, svátek má Šárka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pála: Když bude třeba, zbiju ho jednou rukou

Sport

  8:00
BERLÍN/PRAHA - Má před sebou největší zápas v kariéře. Vítězství nad Ukrajincem Olexejem Mazjakinem v boji o evropský titul WBO ho může vynést na čelní příčky v žebříčku boxerské organizace WBO. I na dohled šampiona Vladimira Klička. "Těším se na to," hlásí z Berlína Ondřej Pála (26).

Ondřej Pála.

LN Máte za sebou vážení. Jak se den před titulovým zápasem s Ukrajincem Olexejem Mazjakinem cítíte?
Cítím se skvěle. Jsem naprosto v pohodě, protože poslední dny probíhaly podle plánu. Už se na zápas hodně těším. Na váze jsem měl obvyklých 108 kilo.

LN A soupeř?
Ani se neptejte. Pěkných 124 kilo.

LN Tolik nikdy v kariéře nevážil. Co to znamená pro váš páteční souboj?
Že má trošku nadváhu. (usmívá se) Jinak ale z toho o jeho formě nic odvozovat nelze. Určitě je skvěle připravený, ten zápas je naplánovaný skoro půl roku.

POHLEDEM ODBORNÍKA

"Ondra už Mazjakina porazil, takže by měl vyhrát i tentokrát. Právě proto bude odveta těžší, Mazjakin už ví, co může od Ondry čekat, navíc i pro něj je to šance získat titul. Každopádně by měl Ondra vyhrát. Co bude dál, si netroufám odhadnout, naděje na zápas třeba s Vladimirem Kličkem o titul mistra světa je ale hodně vzdálená realita. Pokud Ondra vyhraje, může pomýšlet na interkontinentální pás, ale Kličko je příliš velké sousto, i když by ho výhra posunula vysoko v žebříčku WBO. Spíše bych to bral jako jeden z kroků k souboji s jedním z Kličků. Po případné výhře nad Mazjakinem bude potřebovat porazit dva tři silné soupeře, kteří jsou nad ním. V těch zápasech musí teprve ukázat, co v něm skutečně je. Potom bude pro Kličky zajímavý."

Lukáš Konečný, jeden ze dvou českých boxerů, který si v profiringu zaboxoval o titul mistra světa. V roce 2008 prohrál na body se Sergejem Dzinzirukem.

LN Vaši přípravu v posledním měsíci ovlivnilo pochroumané pravé rameno z tréninku. V jakém stavu je nyní?
(Usmívá se) To bych musel být moc sprostý. Je to nepříjemné, rameno rozhodně není v pořádku, ale určitě se na to nehodlám ohlížet a případně vymlouvat. Do toho zápasu jdu s vědomím, že jsem zraněný. Vím to hodně dlouho. Zápas jsem ale zrušit nemohl, podobná příležitost by se už nemusela opakovat.

LN Musel jste kvůli zranění změnit taktiku?
Určitě. Měli jsme dost času se na to připravit. Když to nepůjde jinak, budu ho muset holt zmlátit jen levou. (směje se)

LN Duel se přesunul z Ruska do Berlína. Kdo vás přijede podpořit?
Dorazí kamarádi i rodiče. Podpora příznivců je hodně důležitá, jsem rád, že tu nebudu jen sám se svým týmem. Ale na druhou stranu je to závazek. Určitě nechci své příznivce zklamat.

LN Mazjakina už jste jednou porazil. Je to výhoda?
Neřekl bych. Spíš je to naopak. Už se dobře známe a oba víme, co jeden od druhého můžeme očekávat.

LN Navíc to před dvěma lety nebyl tak důležitý zápas. Nešlo o titulový duel...
Souhlasím. Je to pro oba životní zápas, určitě to bude jiný souboj než ten předloňský.

LN Když vyhrajete, dostanete se v žebříčku organizace WBO mezi páté až sedmé místo. Berete to jako další krok k zápasu o titul mistra světa?
Je to hodně důležitý zápas právě z tohoto pohledu. Pás evropského šampiona mě může dostat hodně vysoko a z té pozice pak můžeme vycházet dál. Naopak, kdybych prohrál, bylo by to z pohledu další kariéry hodně nepříjemné. Porážku si ale nepřipouštím.

LN Původně jste si chtěl sám nazpívat píseň, při které budete nastupovat do ringu. Vyšlo to?
Nakonec ne. Nestihli jsme to zprodukovat. Zůstanu u své tradiční písně od Indy & Wich.

Proč dřív lidé vypadali na fotce starší. Rychleji se stárnulo, nebo je to klam?

Premium Tak schválně, udělejte si čas a zalistujte rodinnými alby. Podívejte se na svoje rodiče, prarodiče, praprarodiče. A...

Rozvod, má prohra. Voříšek o synech, bohu Nedvědovi i bláznivé dietě

Premium Evropský titul, zlato se Spartou, reprezentační srazy v pověstném hotelu Praha i rady od idolu Pavla Nedvěda, ale taky...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

SOUTĚŽ: Vyhrajte zásobu Nutrilonu 2 Profutura CESARBIOTIK™
SOUTĚŽ: Vyhrajte zásobu Nutrilonu 2 Profutura CESARBIOTIK™

Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte krabici plnou pokračovacího kojeneckého mléka Nutrilon 2 Profutura CESARBIOTIK™. Zbrusu nová receptura...

Mohlo by vás zajímat