Pátek 2. prosince 2022, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pála se přiblížil zápasu s Kličkem. Obhájil titul mistra Evropy WBO

Sport

  23:19aktualizováno  27. listopadu 14:48
TRABZON - Český boxer Ondřej Pála porazil Američana Darnella Wilsona a obhájil tak titul profesionálního mistra Evropy v boxu organizace WBO v těžké váhové kategorii. Pála dnes v Trabzonu zvítězil jednoznačně 3:0 na body a připsal si jubilejní 30. výhru mezi profesionály.

Ondřej Pála s pásem pro evropského mistra organizace WBO foto: Václav Mudra - MÉDEA

"O mně se ví, že nejsem po žádném zápase spokojený. I tentokrát tam byly nějaké chyby, mohlo to z mé strany být lepší," uvedl Pála v tiskové zprávě. "V devátém kole mě Wilson chytil zadním hákem a musím přiznat, že jsem byl blízko počítání. Jinak to šlo podle plánu a plnil jsem taktiku, kterou jsme s trenérem Krivoručkem vymysleli," dodal.

Sedmadvacetiletý český boxer se v ringu představil po více než půlroční přestávce, v íž léčil zraněné rameno. Proti Wilsonovi potvrdil roli mírného favorita a bez větších problémů vyhrál na body. Za vítěze jej v bodovém hodnocení označili všichni tři rozhodčí - 120:111, 118:110 a 118:110.

Pála si pochvaloval, že boxoval technicky, nepodařilo se mu ale soupeře unavit. "Musím přiznat, že mě Wilson trochu překvapil, jak byl připravený. Nečekal jsem, že toho tolik vydrží. Po zápase byl hodně rozbitý a prý ho rovnou odvezli do nemocnice," prohlásil český boxer, který vyhrál devatenáctý zápas v řadě.

Člen Médea boxing týmu se další výhrou přiblížil k vysněnému duelu s ukrajinským mistrem světa Vladimirem Kličkem. "Měl by být domluvený zápas, jehož vítěz by boxoval právě s ním," řekl Pála.

O Kličkově soupeři by měl rozhodnout Pálův další souboj s aktuálně třetím mužem světové těžké váhy Robertem Heleniusem z Finska. "Taky je to jenom člověk, rozhodně se s ním dá boxovat. Věřím si," prohlásil Pála. Heleniuse ale nejprve čeká v příštím týdnu duel s Britem Dereckem Chisorou o pás mistra Evropy.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat