11. dubna 2014 14:37 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Pálu čeká boj o návrat mezi elitu. Favoritem je ale Price

Ondřej Pála a Dereck Chisora | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ondřej Pála a Dereck Chisora | foto: ČTK

PRAHA Profesionálního boxera Ondřeje Pálu čeká po porážce s kontroverzním Britem Dereckem Chisorou další sok z Anglie, v sobotu se v dánském Esbjergu utká s Davidem Pricem. Ve hře tentokrát nebude žádný titul, atraktivitě duelu těžké váhy to ale příliš neubírá.

Price, bronzový olympijský medailista z Pekingu, byl považován za jednu z největších britských nadějí v profiringu. Loni však dvakrát prohrál s Američanem Tonym Thompsonem, což jeho slibnou kariéru přibrzdilo. Nyní se snaží vrátit zpět a výhra nad Pálou mu k tomu má pomoct.

Pála však věří, že Priceho překvapí a zápas vyhraje. "Cítím se skvěle," uvedl pro profiboxing.cz před odletem do Dánska. Původně měli boxovat na konci března v Berlíně, pořadatelská stáj Sauerland Event ale tamní galavečer zrušila a termín zápasu se o dva týdny posunul.

VÍCE ZE SVĚTA BOXU

"Měl jsem dva týdny na přípravu navíc, což je určitě výhoda. Zase na druhou stranu mi začaly brát ryby. Takže se jim nemohu moc věnovat, ale Price je důležitější, to je jasné," pousmál se devětadvacetiletý boxer, který má mezi profesionály bilanci 33 výher a čtyř porážek.

V ringu by rád využil slabší psychiku, kterou Price v posledních zápasech prokazoval. "Určitě je dobře vědět, že jeho psychika není nejpevnější, že se může v zápase psychicky zlomit," řekl Pála. Amatérské úspěchy svého soka neřeší. "Aktuálně to žádná velká hvězda není. Je to určitě kvalitní soupeř, ale já se zabývám sám sebou, mám dost starostí se sebou. Tohle vůbec neřeším, ani to, že je další britský soupeř v řadě," dodal Pála.

ČTK