Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pálu čeká boj o návrat mezi elitu. Favoritem je ale Price

Sport

  14:37
PRAHA - Profesionálního boxera Ondřeje Pálu čeká po porážce s kontroverzním Britem Dereckem Chisorou další sok z Anglie, v sobotu se v dánském Esbjergu utká s Davidem Pricem. Ve hře tentokrát nebude žádný titul, atraktivitě duelu těžké váhy to ale příliš neubírá.

Ondřej Pála a Dereck Chisora foto: ČTK

Price, bronzový olympijský medailista z Pekingu, byl považován za jednu z největších britských nadějí v profiringu. Loni však dvakrát prohrál s Američanem Tonym Thompsonem, což jeho slibnou kariéru přibrzdilo. Nyní se snaží vrátit zpět a výhra nad Pálou mu k tomu má pomoct.

Pála však věří, že Priceho překvapí a zápas vyhraje. "Cítím se skvěle," uvedl pro profiboxing.cz před odletem do Dánska. Původně měli boxovat na konci března v Berlíně, pořadatelská stáj Sauerland Event ale tamní galavečer zrušila a termín zápasu se o dva týdny posunul.

VÍCE ZE SVĚTA BOXU

"Měl jsem dva týdny na přípravu navíc, což je určitě výhoda. Zase na druhou stranu mi začaly brát ryby. Takže se jim nemohu moc věnovat, ale Price je důležitější, to je jasné," pousmál se devětadvacetiletý boxer, který má mezi profesionály bilanci 33 výher a čtyř porážek.

V ringu by rád využil slabší psychiku, kterou Price v posledních zápasech prokazoval. "Určitě je dobře vědět, že jeho psychika není nejpevnější, že se může v zápase psychicky zlomit," řekl Pála. Amatérské úspěchy svého soka neřeší. "Aktuálně to žádná velká hvězda není. Je to určitě kvalitní soupeř, ale já se zabývám sám sebou, mám dost starostí se sebou. Tohle vůbec neřeším, ani to, že je další britský soupeř v řadě," dodal Pála.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat