Středa 31. května 2023, svátek má Kamila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pančochová: Rok a půl tréninku a pak mi to rozhodčí takhle pokazí

Sport

  11:14
ROZA CHUTOR (Od našeho zpravodaje) - Do osudného skoku si pamatuje vše. Start, jízdu po zábradlí i otočku. "Ale pak jsem se probrala až pod tím skokem," popisovala snowboardistka Šárka Pančochová svůj karambol v olympijském finále slopestylu. Ač jí praskla přilba a doktoři měli podezření na lehký otřes mozku, diagnóza se nakonec nepotvrdila. "Jsem ráda, mohlo to dopadnout o dost hůř."

Šárka Pančochová po finále slopestylu foto: MAFRA - Michal Sváček

Už jste si zanalyzovala, proč došlo k pádu?
Bohužel sem byla trochu víc namotivovaná, chtěla sem odjet dobrou jízdu, zlepšit to, udělat nový trik, který jsem na tom třetím skoku nikdy neudělala. Na tom prvním jsem se ale hodně odrazila, přetočila jsem 540ku, ale ještě za letu jsem si říkala, že to nějak dám a pak to něco vymyslím dál, ale nedotočila jsem to. Kously se mi paty a šla jsem. Sníh nebyl moc tvrdý, možná by mi to jinak odpustil.

Co si z pádu pamatujete?
Všechno. Zachránila mě helma. Mám novou s nějakou kevlarovou vložkou, ta rozprostřela náraz a díky tomu nemám otřes mozku. Je dobrá, dostala jsem ji před X-Games a jsem ráda, že funguje. Použila jsem ji poprvé, do hlavy se totiž jinak moc nebouchám. Po dlouhé době to byla taková rána. Ale jsem docela OK na to, jak to vypadalo.

Do toho ten doping.
Nebyla jsem nadšená, domů jsem se dostala asi tak v sedm.

Může pád zanechat následky na psychice?
Ne, jsem v pohodě. Klidně bych jela a dala to znova. Tedy ne to kladivo, ten trik.

Šárka Pančochová během olympijského slopestylu

Jak se cítíte teď?
Jsem dost namožená, krk mě bolí, záda mě bolí, ale je to o dost lepší, než jsem očekávala. Žádné další vyšetření už nebude, to nejhorší je zažehnáno. Jen fyzioterapie mě čeká.

Viděla jste záznam, nebo na to nemáte žaludek?
Jo, viděla jsem to, nevypadalo to dobře.

Co se dalo udělat ve vzduchu líp?
Mohla jsem se točit pomaleji, asi bych to dopadla pěkně, ale jak jsem byla namotivovaná, byla jsem moc rychlá.

Riskovala jste kvůli medaili?
Byla jsem pak trochu zklamaná, jak málo bodů mi rozhodčí dali za první jízdu. Myslela jsem si, že budou dávat lidi pode mě, což se u těch dvou nekonalo. Bavila jsem se všemi kromě rozhodčích a ti říkali, že jsem měla být třetí. Měla jsem techničtější jízdu, ty dvě daly základní skok.

Ničí rozhodčí váš sport?
Je to hlavně špatné pro jezdce. Věnují rok a půl tréninku, závodění a potom to rozhodčí takto pokazí. Všichni věděli, jak to mělo dopadnout, jen to nebylo na papíře.

Řešila jste to i s českou rozhodčí Klárou Suchanovou.
Nebavila jsem se s ní, ale to je jedna z mála, která tomu trochu rozumí, ta mě dala na třetí místo. Jenže Slovinec a Američanaka mi dali míň bodů a neklaplo to.

Takže zklamání?
Jsem zklamaná, protože jsem trénovala rok a půl na medaili na olympijských hrách a opravdu jsem chtěla. Nevyšlo to, bohužel, ale není to konec světa. Ještě si dám jednu dvě olympiády.

Co U-rampa, pojedete?
Pojedu na trénink a uvidíme. Možná pojedu kvaldu a... No, uvidíme po tréninku.

Autor: