Dvojnásobný mistr světa Petráček skončil na třetí příčce se ztrátou 1,66 sekundy na prvního Rusa v neutrálních barvách Romana Ždanova, za druhým Ángelem Camachem z Mexika zaostal o 1,3 sekundy. Třiatřicetiletý český plavec navázal na zlato z Ria de Janeiro a stříbro z Tokia.
Petráček po zlatu z Ria a stříbru z Tokia pařížským bronzem zkompletoval svou medailovou sbírku.
„Je to krásný pocit. Závod byl super a jsem strašně rád, že jsem nevytuhl a že jsme medaili urvali. Stojí za tím neskutečná práce nejen moje, ale i trenéra, celého našeho bezvadného týmu, rodiny a nejbližších přátel,“ řekl Petráček v tiskové zprávě.
Do Paříže se kvalifikoval v jediné disciplíně a na start čekal přes dva týdny. „Bylo to náročné fyzicky i psychicky. Býval jsem zvyklý, že plavu dva tři závody, tohle byla novinka a musel jsem se s tím vypořádat. Ale myslím, že se to docela povedlo,“ prohlásil.
Plavci se postarali o polovinu z osmi českých medailí, Petráčkův bronz doplnil hattrick šestnáctiletého Davida Kratochvíla. „Jsem na Davida hrdý a moc mu gratuluju. V dnešní době není lehké vyhrát jednu medaili, natož tři, bylo nádherné ho sledovat. Těší mě i všechny finálové účasti ostatních a myslím, že náš tým má pro paralympiádu v Los Angeles obří potenciál,“ uzavřel medailový večer Petráček.
Před Petráčkem v Paříži slavil plavec David Kratochvíl, jenž má kompletní sadu, stříbro přidali stolní tenista Jiří Suchánek a lukostřelci David Drahonínský a Šárka Pultar Musilová v soutěži smíšených týmů. Pultar Musilová byla druhá i v individuální soutěži před Terezou Brandtlovou.
Umístění v desítce vybojovali v závěrečném soutěžním dnu s českou účastí také Pavlína Vejvodová a Jindřich Mašín na tricyklech. Spasticky postižená závodnice tři dny po smolném čtvrtém místě v časovce obsadila v silničním závodě páté místo. Mašín si oproti jízdě na čas polepšil o dvě příčky a skončil sedmý. Oba startovali ve sloučené kategorii T1-T2.