30. listopadu 2007 10:53 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Pardubice povedou bývalé hvězdy klubu

Jedním z trenérů Pardubic bude Jiří Šejba (na archivním snímku z roku 2005). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jedním z trenérů Pardubic bude Jiří Šejba (na archivním snímku z roku 2005). | foto: ČTK

PARDUBICE Hokejové Pardubice se konečně rozhodly, kdo by je měl vytáhnout z herní krize. Vedení klubu pověřilo koučováním pro zbytek sezony dvojici bývalých hráčů Pardubic Jiřího Šejbu a Ladislava Lubinu.

V neděli Pardubice, jedenáctý celek extraligové tabulky, odvolaly trenéra Miloše Říhu. Poté tým dočasně převzali Vladimír Martinec a generální manažer Zbyněk Kusý. Pod jejich vedením prohrál finalista minulé sezony v úterý v Plzni 2:3 v prodloužení.

"Dnes v osm hodin ráno byl do funkce hlavního trenéra jmenován Jiří Šejba, asistentem bude další bývalý vynikající hráč pardubického klubu Ladislav Lubina," uvedl Kusý. Nová trenérská dvojice bývalých spoluhráčů převzala tým již od dopoledního rozbruslení, v půl deváté byla představena hokejistům.

Společnou premiéru na střídačce si pak Šejba s Lubinou odbudou při večerním souboji od 18:00 s Kladnem. "Oba byli pověřeni vedením týmu do konce této sezony," potvrdil generální manažer klubu prozatímní dohodu o délce spolupráce.

Podle zákulisních informací existovala i varianta, že by Martinec u týmu zůstal, nakonec však po čtvrtečním jednání představenstva klubu mužstvo převzal mistr světa z Prahy 1985 a dosavadní kouč pardubických juniorů Šejba. Jeho asistent Lubina byl dosud smluvně vázaný v druholigové Chrudimi.

Šejba se tak vrací na pardubickou střídačku po necelých dvou letech. V ročníku 2004/05 dovedl společně s Martincem tým k triumfu v extralize, v průběhu další sezony však oba na svou pozici rezignovali.

Lidovky.cz

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz