Úterý 28. ledna 2020svátek má Otýlie 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
2. srpna 2019 14:39 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Pardubice získaly titulárního partnera pro Velkou pardubickou. Představí ho příští týden

Desetiletý hnědák Hegnus v sedle s Markem Stromským (vlevo) doběhl do cíle... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Desetiletý hnědák Hegnus v sedle s Markem Stromským (vlevo) doběhl do cíle... | foto: ČTK

Pardubice Velká pardubická bude mít nového titulárního partnera ze soukromé sféry. Představí ho příští týden. ČTK to řekl náměstek primátora Petr Kvaš (ODS), který je dočasně pověřený řízením Dostihového spolku. Bližší podrobnosti uvést nemohl. Slavný pardubický dostih ještě loni sponzorovala Česká pojišťovna, po 25 letech ale podporu ukončila.

„Podařilo se nám sehnat pro Dostihový spolek nového a významného partnera. Bude se jednat o titulárního partnera Velké pardubické,“ řekl Kvaš.

Letošní rok je pro Dostihový spolek složitý. Od ledna neměl titulárního partnera pro závodiště ani hlavního sponzora Velké pardubické, čímž přišel přibližně o šest milionů korun. Pardubice se proto rozhodly, že jméno města bude v názvu (Pardubické závodiště) a letos dá spolku 250.000 korun bez DPH, příští rok dvojnásobek.

Se ztrátou spojenou se sponzorstvím Velké pardubické pomohla vláda. V červnu rozhodla významný dostih podpořit pěti miliony korun, dostane je prostřednictvím ministerstva zemědělství město Pardubice. Ministerstvo je poskytne formou záštity.

Desetiletý hnědák Hegnus v sedle s Markem Stromským (vlevo) doběhl do cíle...
Překážkový dostih Velká pardubická steeplechase (6900 m, šestiletí a starší...

Záštita určuje podmínky, jak město může s penězi naložit. Radnice se podílí na spolupořádání Velké pardubické například údržbou zeleně a přípravou dostihové dráhy. Zahrnout lze i náklady spojené s pořádáním kvalifikací a Velké pardubické, řekl Kvaš.

„Co je důležité, že se teď potýkáme s propadem plateb, které loni přišly od České pojišťovny, Dostihový spolek není v platební neschopnosti. Na konci roku bude záviset, jak dopadne Velká pardubická, kolik se toho podaří zobchodovat s novými partnery,“ řekl Kvaš.

Více než polovinu akcií Dostihového spolku drží Pardubice, většími akcionáři jsou ještě Richard Benýšek a Jan Kafka. Ve funkci ředitele skončil 10. července Martin Korba. Akcionářům vadilo, že závodiště přišlo o velké sponzory. Nový ředitel Jaroslav Müller nastoupí nejspíš 1. září. Mezitím vede spolek náměstek Kvaš.

ČTK
Premium

Neustále se mě ptají na honorář, říká „holčička“ z reklamy s prasátkem

Sandra Flemrová (Plzeň, 2. prosince 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tak nám ta malá holčička z prasátkové reklamy na kofolu trochu povyrostla. Už jí je dvacet, jmenuje se Sandra Flemrová...

Premium

Na Gottově pohřbu jsem se bál, že spáchám atentát na Zemana, říká Strach

Jiří Strach | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Každý se ho ptá na Anděla Páně 3. Jiří Strach ale trpělivě vysvětluje, že to nezáleží jen na něm. „Rozhodujeme o tom...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Průvodce Lukáš Lev | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...

OTESTOVÁNO: Jak děti bavily věcičky od Fischer Price?
OTESTOVÁNO: Jak děti bavily věcičky od Fischer Price?

Čtrnáct maminek z řad blogerek otestovalo věci pro děti a miminka od značky Fisher-Price. Jak si usínáčky (vydra a ježek), houpátka, sedátka a tři druhy deček vedly v testu přísných kritiků – jejich dětí?