28. května 2008 16:38 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Paříž uvidí další souboj Čechů

Vaněk se moc nenadřel.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vaněk se moc nenadřel. | foto: AFP

PAŘÍŽ Los Roland Garros si letos s českými tenisty pořádně zažertoval. Po utkání prvního kola mezi Nicole Vaidišovou a Ivetou Benešovou na sebe v Paříži znovu narazí kamarádi, o postup do třetího kola mužské dvouhry se utkají Radek Štěpánek a Jiří Vaněk.


Tito čeští tenisté jsou vrstevníci, znají se odmala. "S Radkem jsme hráli od dvanácti let, známe se vyloženě dobře. Ani jeden nemůžeme druhého ničím překvapit," řekl dnes novinářům Vaněk.


Uznal, že jednadvacátý nasazený bude favoritem. "On teď hraje ve velké formě, porazil i Federera, ale zápasy mezi Čechy jsou vždycky něco úplně jiného. Očekávám, že to bude dobrý zápas," zhodnotil Štěpánkovy kvality. Zdůraznil, že na kurtu půjde přátelství stranou. "Každý chce vyhrát. Každý pro to určitě udělá maximum a bude se snažit hrát na toho druhého ty největší kulišárny, aby to vedlo k vítězství," uvedl.


V podobném duchu mluvil i Štěpánek. "Proti krajanovi je to vždycky trochu zvláštní, ale do zápasu půjdu stejně jako dneska. Budu chtít zvítězit a postoupit do třetího kola," řekl po výhře nad domácím Gillesem Simonem. Ten přijel do Paříže jako čerstvý vítěz turnaje v Casablance, ale v prvním kole neměl proti devětadvacetiletému Čechovi nejmenší šanci. Štěpánek proti němu zvolil obdobnou taktiku jako ve čtvrtfinále Davisova poháru na Rusa Igora Andrejeva, vůbec ho nepustil k typické antukové hře.

Bez ztráty setu prošel prvním kolem i Vaněk, který si poradil s neznámým Nizozemcem Jessem Hutou Galungem. "Dnes jsem měl konečně na grandslamu hratelný los. Hrál jsem hodně dobře, i když podmínky byly těžší, foukal vítr a včera jsme dlouho čekali," řekl k vítěznému utkání.


Problémy v něm měl jen v druhé sadě, v níž prohrával už 1:4. Nakonec ji vyhrál 7:5 a definitivně tím rozhodl zápas. "Soupeř pak rezignoval, asi nečekal, že by mohl vyhrát v pěti setech," poznamenal.

ČTK