Středa 3. června 2020svátek má Tamara 23 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Parta se nemá trhat, má jasno pivotka a opora Burgrová

Česko - Japonsko (Ilona Burgrová). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česko - Japonsko (Ilona Burgrová). | foto: ČTK

BRNO Nejlepší střelkyně v utkání s Japonkami? Ani Eva Vítečková, jež se přesně trefovala do koše Argentinek, ani Hana Horáková, která deptala sebevědomé Rusky. Stala se jí pivotka Ilona Burgrová (26), jež k vítězství přispěla čtrnácti body.

Máte za sebou další krok, výhra se však rodila těžce. Jak jste prožívala dramatický závěr?
Když Japonky stáhly na 54:50, říkala jsem si: ježíšikriste, ať už je konec! Dostala jsem strach o výsledek. Nervózní jsem sice pořád, ať vyhráváme, nebo naopak, teď to ale bylo velké trápení.

STARTUJE OSMIFINÁLE

ČESKÉ BASKETBALISTKY čekají v prvním osmifinálovém souboji Korejky, duel začíná v pondělí od 18:00 hodin!

Ve třetí čtvrtině jste vedly už o devatenáct bodů - proč se podle vás Japonkám podařilo stáhnout takovou ztrátu?
Zavinily jsme si to samy, podobně jako v úvodním zápase s Argentinou jsme vlastními chybami a ztrátami míče vrátily soupeře do hry. Nevím, čím to je, možná jsme polevily v koncentraci. A Japonky jsou bojovnice, praly se až do konce. V závěru hodně přitvrdily a daly několik trojek, prostě jsme je neubránily. Na nás teď je, co si z toho vezmeme do dalších zápasů.

Čekaly jste, že to bude tak těžký zápas?
Po pravdě - myslely jsme, že to bude snadnější. Na druhou stranu jsme věděly o japonské houževnatosti. Ale byl to třetí zápas ve třech dnech, síly ubývají.

V hale byla pokaždé bouřlivá atmosféra - nemůže vás to svazovat? Nedoléhá tím na vás odpovědnost ještě víc?
Ne, ne, atmosféru i skvělé lidi vnímám jen pozitivně. Nemyslím, že by to bylo nějaké břemeno. Naopak, je úžasné, jak nás ženou dopředu. I když my ze zápasu uděláme drama a pereme se do poslední minuty, tak lidi nesedí a nebučí, ale povzbuzují nás vestoje. Z toho mám prima pocit.

Zatímco páteční zápas s Ruskami odtáhla kapitánka Hana Horáková, v utkání s Japonkami se střelba rozložila na větší počet hráček. To je také pozitivní?
Určitě je lepší, když koncovka nezáleží jen na jedné z nás.

Nyní vás čekají Korejky - bude to podobný soupeř?
Korejky ztratily jednu ze svých opor, což nikomu nepřeju, uvidíme, jestli to jejich hru změní. Ale asi to bude stejný typ asijského basketbalu, právě proto si musíme vzít ponaučení ze zápasu s Japonskem.

V neděli jste měly jen lehký trénink a volno. Užila jste si ho?
Přesně tak. Konečně jsem se trochu prospala a večer jsme zašly na film Román pro muže. Všechny, i s trenéry a lidmi kolem družstva. Parta se přece nemá trhat, ne?

Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

Počet skútrů v Česku roste, porovnali jsme ty nejpopulárnější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

Krize ho přišla na miliony. „Teď musíme hlavně bojovat a přežít.“ Vláda... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

Bojíte se do MHD? Poradíme, jak vybrat auto za jeden plat

Peugeot 206 a Renault Clio | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Pandemie koronaviru zvýšila zájem o nejlevnější auta, která představují bezpečnou alternativu k jízdě v MHD. Porovnali...

Slavíme Mezinárodní den dětí s Canpol babies: Hrajte o dárečky po celý týden
Slavíme Mezinárodní den dětí s Canpol babies: Hrajte o dárečky po celý týden

Připomeňte si s námi den, který oslavuje to nejdůležitější – naše děti. Rozmazlete ty svoje s krásnými a originálními dárky od značky Canpol babies. Sledujte náš týdenní kalendář a vyhrávejte každý den.