28. srpna 2007 11:56 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Pata nepustí Dvořáka do desetiboje

ÓSAKA Smutný den zažívá česká atletika na světovém šampionátu v Japonsku. Poté, co se ze soutěže odhlásil desetibojař Tomáš Dvořák, nepostoupila do finále nadějná kladivářka Lenka Ledvinová.

Vicemistryně Evropy do 23 let z letošního Debrecínu hodila 66,57 metru a obsadila celkově 21. místo. K účasti ve dvanáctičlenném finále byl potřeba výkon o více než dva metry delší.

Až za Ledvinovou skončila obhájkyně titulu, olympijská vítězka z Atén a bývalá světová rekordmanka Olga Kuzenkovová z Ruska. Kvalifikací neprošla ani další někdejší držitelka světového rekordu Rumunka Mihaela Melinteová.

Ledvinová po soutěži trochu litovala, že jí kladivo neulétlo ještě o metr dál. "Což by byl výrazný posun v pořadí, ale ten výkon není špatný, navíc, když to je třetí velká soutěž v posledních sedmi týdnech," řekla kladivářka, jež vedle ME do 23 let startovala před šampionátem i na univerziádě, kde byla třetí. "Myslím, že příští rok už to se mnou bude na olympiádě lepší," dodala s úsměvem.

Ten zcela jistě chyběl Tomáši Dvořákovi, kterého trápí zraněná pata. Svou snahu nastoupit do desetiboje na svém osmém světovém šampionátu vzdal po ultrazvukovém vyšetření. Závod je na programu v pátek a v sobotu, Česko tak budou reprezentovat Roman Šebrle a Josef Karas.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz