Čtvrtek 2. února 2023, svátek má Nela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Divoká noc čerstvého šampiona: usedl opilý do taxíku a zaplatil zlatou medailí

Sport

  5:59
PEKING - Nevázaná byla zřejmě oslava zlaté medaile v hodu kladivem v polském atletickém týmu. Čerstvý dvojnásobný mistr světa Pawel Fajdek křepčil v Pekingu tak vehementně, že v podnapilém stavu zaplatil taxikáři svou zlatou medailí. Policisté mu pomohli cenný kov najít a získat zpět. Informaci přinesl čínský server Tencent.

Pawel Fajdek líbá zlatou medaili, kterou získal na světovém šampionátu v Pekingu. foto: Reuters

Když se Fajdek po propité noci probudil, nemohl medaili najít. Svou ztrátu ohlásil policii a přiznal, že si toho po nočním mejdanu příliš nepamatuje. Policisté s ním krok po kroku večer rekonstruovali a došli k tomu, že medaile mohla zůstat v taxíku.

Řidiče se jim podařilo vypátrat a ten jim sdělil, že Fajdek neměl peníze a medailí zaplatil. Za pomoci policie se tak šestadvacetiletému kladiváři medaile vrátila.

Pawel Fajdek v Pekingu.
Pawel Fajdek oslavuje triumf v Pekingu.

Podobný problém měl během své kariéry také český desetibojař Robert Změlík, který zlatou medaili po vítězství na olympiádě v Barceloně v roce 1992 údajně v taxíku zapomněl. 

Měl však štěstí, protože španělský řidič mu cenný kov přivezl zpátky. „Říkalo se potom, že jsem byl opilý. Jenže já vůbec nepil,“ vyprávěl tehdy Změlík.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat