26. srpna 2015 5:59 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Divoká noc čerstvého šampiona: usedl opilý do taxíku a zaplatil zlatou medailí

Pawel Fajdek líbá zlatou medaili, kterou získal na světovém šampionátu v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pawel Fajdek líbá zlatou medaili, kterou získal na světovém šampionátu v... | foto: Reuters

PEKING Nevázaná byla zřejmě oslava zlaté medaile v hodu kladivem v polském atletickém týmu. Čerstvý dvojnásobný mistr světa Pawel Fajdek křepčil v Pekingu tak vehementně, že v podnapilém stavu zaplatil taxikáři svou zlatou medailí. Policisté mu pomohli cenný kov najít a získat zpět. Informaci přinesl čínský server Tencent.

Když se Fajdek po propité noci probudil, nemohl medaili najít. Svou ztrátu ohlásil policii a přiznal, že si toho po nočním mejdanu příliš nepamatuje. Policisté s ním krok po kroku večer rekonstruovali a došli k tomu, že medaile mohla zůstat v taxíku.

Řidiče se jim podařilo vypátrat a ten jim sdělil, že Fajdek neměl peníze a medailí zaplatil. Za pomoci policie se tak šestadvacetiletému kladiváři medaile vrátila.

Pawel Fajdek v Pekingu.
Pawel Fajdek oslavuje triumf v Pekingu.

Podobný problém měl během své kariéry také český desetibojař Robert Změlík, který zlatou medaili po vítězství na olympiádě v Barceloně v roce 1992 údajně v taxíku zapomněl. 

Měl však štěstí, protože španělský řidič mu cenný kov přivezl zpátky. „Říkalo se potom, že jsem byl opilý. Jenže já vůbec nepil,“ vyprávěl tehdy Změlík.

ČTK

TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery
TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery

Knížka, deka, čaj... zní to jako klišé, ale pořád jde o jednu z nejlepších trojic, se kterými můžete strávit podzimní večer.