7. listopadu 2011 18:57 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Peschkeová ve Fed Cupu končí. Dostala diamant

Květa Peschkeová a Lucie Hradecká. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Květa Peschkeová a Lucie Hradecká. | foto: ČTK

MOSKVA/PRAHA Druhá deblistka světa Květa Peschkeová oznámila po triumfu českých tenistek ve finále Fed Cupu v Moskvě, že po třinácti letech ukončila kariéru v týmové soutěži. O odchodu z reprezentace přemýšlela už před zápasem a definitivně se rozhodla poté, co získala s Lucií Hradeckou v neděli vítězný bod.

"Jednou si musíte říci, že je konec, a skončit na vrcholu je dvakrát tak krásnější," řekla šestatřicetiletá Peschkeová České televizi na slavnostním banketu po finále. "Jsem hrdá, co se nám povedlo. Tohle zůstane nadobro momentem v mém životu, na co budu stále vzpomínat," doplnila letošní wimbledonská vítězka ve čtyřhře.

Rozhodnutí Peschkeové skončit ve Fed Cupu ostatní hráčky dojalo. "Je to smutný a zároveň krásný, že to takhle ukončila," řekla Petra Kvitová se slzou v oku. Byla by prý první, která by Peschkeovou přemlouvala, aby se na finále vrátila. "Já bych strašně fandila, ale v tom finále vás vidím," reagovala Peschkeová.

Opustit fedcupový výběr je prý těžké. "Protože to je skvělý tým, který máme dlouhé roky, ale skončit na vrcholu je to skvělá třešnička. Je mi to líto, ale někdy se člověk musí rozhodnout," řekla Peschkeová, která po příští sezoně ukončí i kariéru na okruhu WTA.

Jako poděkování za úspěšnou reprezentaci dostala od prezidenta svazu Ivo Kaderky malou pozornost. "Byla jsi malým diamantem a na památku máš malý diamant, ať ti připomene, co jsme společně prožili," řekl Kaderka.

Před cestou na finále do Moskvy už Peschkeová měla v hlavě, že to bude její poslední zápas ve Fed Cupu. "Výhra mě v tom jenom utvrdila, už je mi nějaký ten rok," smála se. "Já vím, že to zvládnete i beze mně a přeju vám moc štěstí," uvedla směrem ke Kvitové, Lucii Šafářové a Lucii Hradecké.

Ve Fed Cupu začínala Peschkeová v roce 1998 a v týmu byla celkem ve dvaceti zápasech. Ve dvouhře vyhrála šest ze 14 zápasů a ve čtyřhře má bilanci 10:7.

ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?