Přechod Peška do dvěstěpadesátek konečně přinesl body. | foto: ČTK

Pešek i Abraham ve Španělsku bodovali

•   15:00
JEREZ - Oba čeští závodníci v kategorii do 250 ccm si v druhém dílu mistrovství světa silničních motocyklů v Jerezu dojeli pro body. Lukáš Pešek dnes obsadil ve Velké ceně Španělska desáté místo, Karel Abraham byl třináctý.

Pešek se na okruhu, na němž v předchozích letech obsadil ve třídě do 125 ccm dvakrát druhé místo, držel od startu v první polovině druhé desítky. Dlouho sváděl souboje s Robertem Locatellim a Aleixem Espargarem a na 10. místo se nakonec posunul díky výpadku několika jezdců před ním. Po přestupu do čtvrtlitrů poprvé bodoval, první závod sezony pod umělým osvětlením v Kataru nedokončil.

"S výsledkem jsem maximálně spokojený. Na začátku jsem se sice trochu propadl a poté měl dvakrát menší kontakt s Locatellim, při kterém jsem byl rád, že jsem ho netrefil, ve druhé polovině se mi ale dařilo zajíždět stabilní časy. Je z toho desáté místo a získané zkušenosti," řekl Pešek.

V závodě pokračovala smůla druhého Čecha Abrahama, jenž nastoupil přesto, že si v pátek v kvalifikaci zlomil malíčky na ruce i na noze. Navzdory handicapu se osmnáctiletý závodník propracoval před Peška na 11. místo, zhruba ve čtvrtém kole se však po kontaktu se soupeřem ocitl mimo trať a na body se prokousával z 21. místa. I jemu však hodně pomohly výpadky soupeřů.

Heroický výkon předvedl italský vítěz z Kataru Mattia Pasini, jenž se v průběhu závodu propracoval z patnáctého místa až na druhé a udržel si vedení v celkovém hodnocení.

V nejslabší kategorii do 125 ccm se z druhého vítězství v kariéře radoval Simone Corsi, který se díky tomu dostal do čela celkového pořadí MS.

Až v nejsilnější kubatuře se k radosti domácích fanoušků dopracoval až do cíle Španěl Dani Pedrosa.

Výsledky:

Do 250 ccm: 1. Kallio (Fin./KTM) 45:27,908, 2. Pasini (It./Aprilia) -4,277, 3. Takahaši (Jap./Honda) -4,287, 4. H. Aojama (Jap./KTM) -4,876, 5. Barberá -5,968, 6. Debón (oba Šp./Aprilia) -13,633, ...10. Pešek -32,726, 13. Abraham (oba ČR/Aprilia) -54,159.

Průběžné pořadí SP (po 2 ze 17 závodů): 1. Pasini 45, 2. Kallio 41, 3. Barberá 31, 4. Takahaši 27, 5. Debón 23, 6. Locatelli (It./Gilera) 16, ...10. Abraham 12, 13. Pešek 6.