10. června 2007 11:55 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Pešek opět upadl, skončil třináctý

Lukáš Pešek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lukáš Pešek | foto: ČTK

BARCELONA Český motocyklový jezdec Lukáš Pešek dojel ve VC Katalánska na 13. místě. Celý závod se sice pohyboval v předních pozicích, ale čtyři kola před koncem upadl po kolizi s Hectorem Faubelem.

Sedmý díl mistrovství světa kubatury do 125 ccm vyhrál poprvé v kariéře Japonec
Tomojoši Kojama na KTM.  Jezdec týmu Valsir Seedorf Racing se od startu z pátého místa pohyboval se svojí derbi v čelní skupině, v které nechyběl žádný z favoritů s výjimkou smolaře sezony Mattii Pasiniho. Ten už v úvodu závodu na 22 kol skončil na
zemi podle všeho po dalších technických problémech s aprilií.

V čele se prakticky neustále měnilo pořadí a vláček soupeřů za sebou chvíli vodil i jednadvacetiletý Čech. Schylovalo se k dramatickému dojezdu, který se ale nakonec obešel bez Peška a Faubela, protože český jezdec necelá čtyři kola před cílem v dlouhé levotočivé zatáčce narazil na vnitřní stopě zezadu do Španěla a oba spadli.

Zatímco Pešek svůj stroj ještě dokázal rozpohybovat a dojel do cíle se sedmnáctisekundovou ztrátou za vítězem, Faubel už nepokračoval a závod pro něj poprvé v sezoně skončil bez bodového zisku. Peškovi návrat na trať vynesl alespoň tři body, na Faubela jich ztrácí osm, ale na Talmácsiho už 21. Sám má čtrnáctibodový náskok před Simonem Corsim, který dnes skončil sedmý.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!