15. července 2007 12:17 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Pešek znovu ztratil, v Německu dojel šestý

Luboš Pešek na trati. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Luboš Pešek na trati. | foto: ČTK

HÖHENSTEIN-ERNSTTHAL Český motocyklový reprezentant Lukáš Pešek obsadil ve Velké ceně Německa šesté místo. Jednadvacetiletý jezdec tak nedokázal na okruhu Sachsenring navázat na své loňské umístění na stupních vítězů.

Desátý závod mistrovství světa ve třídě do 125 ccm vyhrál Maďar Gábor Talmacsi, který dnes potvrdil své výkony z předešlých tréninků a kvalifikací a vyhrál stylem start - cíl.

Díky vítězství se posunul do čela šampionátu. Pešek, který byl loni na Sachsenringu nejrychlejší v kvalifikaci a v závodě dojel třetí, startoval do posledního závodu před domácí brněnskou Velkou cenou z druhé řady. Na začátku se sice dokázal držet na medailových
pozicích, jezdil druhý i třetí, v polovině závodu se však začal postupně propadat početnou skupinou, která pronásledovala suveréna Talmacsiho.

Peškův motocykl Derbi v rychlých úsecích nestačil na konkurenci a deset kol před cílem byl český jezdec sedmý. Když už to vypadalo, že si Pešek připíše stejný počet bodů jako v Assenu, upadl v poslední zatáčce Španěl Sergio Gadea a tovární jezdec Derbi se
posunul na šestou pozici. V průběžném pořadí je Pešek dál čtvrtý.
ČTK

Najdete na Lidovky.cz