14. května 2011 18:46, aktualizováno 15. 5 19:18 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Pětašedesátiletý motocyklista zemřel v cíli závodu

Záchranka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záchranka | foto: Vojtěch ŠeredaLidové noviny

JIČÍN Tragickou dohru měl letošní ročník motocyklového závodu 300 zatáček Gustava Havla v Hořicích na Jičínsku. Jeden ze závodníků totiž po průjezdu cílem zkolaboval a následně zemřel. Nepomohla mu ani pomoc záchranářů, jak informovaly stránky tn.cz.

K tragické události došlo krátce po sobotním poledni v jednom z několika vypsaných závodů. Starší závodník (65) si po dojezdu do cíle stěžoval na nevolnost a následně zkolaboval.

DRUHÁ SMRT BĚHEM JEDNOHO VÍKENDU

Po kolizi několika motocyklů během závodu 300 zatáček Gustava Havla v Hořicích zemřel v neděli odpoledne jeden ze závodníků. Další motocyklista se vážně zranil. ČTK to řekla mluvčí jičínské policie Hana Klečalová.

"Ke srážce došlo v závodě kubatur do 600 krychlových centimetrů. Jeden muž zemřel na místě, další byl vrtulníkem převezen do Fakultní nemocnice v Hradci Králové," uvedla mluvčí.

Stalo se tak během dne, který patří legendárnímu závodu. Loni jej přišlo navštívit na 20 tisíc fanoušků. Závod se jezdí již od roku 1936 a od roku 1968 nese název slavného českého motocyklového závodníka. Gustav Havel tragicky zahynul o rok dříve.

"Pětašedesátiletý Čech žijící v Německu si po dojetí tréninkové jízdy stěžoval na nevolnost. Poté, co dojel do depa a odstavil motocykl, se skácel k zemi," uvedla mluvčí policie Královéhradeckého kraje Ivana Ježková pro tn.cz.

Veškeré oživovací pokusy byly marné podle svědků marné a přivolaný lékař tak mohl následně konstatovat smrt. Připravený vrtulník letecké záchranné služby nakonec z Hradce Králové ani neodstartoval.

Vzhledem k tomu, že podle všeho nešlo o cizí zavinění, ani havárii, ale nejspíše o zdravotní indispozici, policie se celou věcí dále nebude zabývat.

Lidovky.cz

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.