Pondělí 3. října 2022, svátek má Bohumil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Odešel mi servis, litovala Kvitová. Pozici ve světovém žebříčku neřeší

Asie

  15:59
PEKING/PRAHA - Už se zdálo, že by mohla znovu zafungovat magie Petry Kvitové v bojích o titul. Prala se s únavou i s agresivní soupeřkou, přesto dokázala několikrát povstat ve složitých momentech. Nakonec ale na Marii Šarapovovou ve finále v Pekingu nestačila. „Maria si zasloužila vyhrát za to, co předvedla,“ řekla 24letá tenistka.

Nadhoz! Petra Kvitová na turnaji v Pekingu. foto: Reuters

Kdyby turnaj v Pekingu ovládla, mohla být v pondělí světovou dvojkou. Takhle bude „jen“ čtyřkou, ale sama říká: „Na tohle moc nehraju. Jsem ráda, že se mi daří.“

V Číně odehrála 9 zápasů v 13 dnech. Prohrála až v tom posledním. Teprve popáté z devatenácti pokusů neuspěla ve finále. Přesto může z Číny odjíždět spokojená. Připsala si dva skvělé výsledky - titul z Wu-chanu a finále v Pekingu - a kvalifikovala se na závěrečný Turnaj mistryň v Singapuru.

„Chtěla jsem vyhrát i tady, dala jsem tam všechno, ale na druhou stranu můžu být ráda, jak jsem tady výborně hrála celých čtrnáct dnů,“ řekla v rozhovoru s českými novináři.

V čem byla Šarapovová nejvíc nepříjemná?
V tom, že hraje agresivně a rychle a má trošku placatější údery. Sem tam dobře zaservíruje, sem tam dá nějaké dvojchyby, a i to je zvláštní, že rytmus hry není, jak bych si představovala. Každopádně to byl dobrý tenis z obou stran. Měla jsem šanci získat první set, měla jsem brejk od začátku. To jsem nezvládla a myslím, že to bylo klíčové v zápase.

Vítězka a poražená. Petra Kvitová (vlevo) a Maria Šarapovová.
Ano! Kvitová se raduje po vítězném úderu.
Nadhoz! Petra Kvitová na turnaji v Pekingu.
Petra Kvitová lituje pokažené výměny.

Čím to, že v třetím setu získala Šarapovová rychlé vedení?
Bohužel mi to trošku uteklo, ale to se stává. O každý game se strašně bojovalo, bylo to jen o pár míčích a nakonec ona byla ta šťastnější. To se někdy tak stane. Já myslím, že hrála super, že si zasloužila vyhrát za to, co tady předvedla.

V Pekingu se vám prý špatně spalo. Je to pravda?
Pravda to je. Jak je člověk někdy přetažený, tak je spaní těžší, ale to byly asi dvě tři noci. Finále bych na to nesvalovala. I přesto jsem odehrála dobrý zápas, i tak můžu být spokojená s výkonem.

Nesvazovalo vás ani to, že jste měla na dosah post světové dvojky?
Vnímala jsem to, někde jsem to četla, ale během zápasu jsem si na to nevzpomněla, to vůbec. Světovou dvojkou už jsem byla a je to super, to neříkám, že ne. Sezona ještě pokračuje, takže můžu ještě udělat nějaké body, ale já na tohle moc nehraju. Jsem ráda, že se mi daří a hraju dobře na turnajích. Číslo před jménem je odraz toho, co předvedete během celé sezony, takže já tohle tak nějak moc neřeším teď.

ČTĚTE TAKÉ

Co vás nejvíc v Asii potěšilo?
Mentální stránka byla dobrá. Byla jsem hodně silná v klíčových momentech v obou turnajích, to mi opravdu pomohlo hodně. Trošku mi postupem času odcházel servis, což je trochu příčinou únavy. Když tam není energie, tak to tolik nesviští a dneska bych ho rozhodně proti Marii ve třetím setu potřebovala. To je mi trošku líto, že mi odešel, ale to se tak stává. Taky jsem spokojená, že jsem odehrála spoustu zápasů v řadě. A samozřejmě i za to, že jsem se kvalifikovala do Singapuru, to byl cíl tady v Asii.  Vyšlo to hned v prvním turnaji a o to jsem mohla být v Pekingu uvolněnější.

Máte už představu o dalších plánech?
Ještě jsme se o tom s Davidem (trenér Kotyza - pozn. red.) nebavili, ale přijde to brzy na pořad dne. Cítím úplně celý tělo, rozhodně budu potřebovat nějaké dny volna, to vím na sto procent. Uvidíme, jak se rozhodneme. Ještě nevím, teď skončil turnaj a do budoucnosti moc nevidím.

Autor:

Puč v Kremlu? Vzpoura generálů? Už se řeší, kdo nahradí Putina

Premium Vzhledem k průběhu ruského vojenského dobrodružství na Ukrajině se začínají objevovat spekulace, že vláda Vladimira...

Bez jazyků i peněz. Čtyřicátnice svým cestováním „Za Kačku“ nakazila tisíce lidí

Premium Levně za posledních pár let navštívila čtyři světadíly, 45 zemí a 69 ostrovů. „Prachobyčejná“ Kateřina Ostrá z Blanska...

Tajemství ženského mokrého orgasmu odkryto. Pokus zjistil původ tekutiny

Premium Záhada to byla pro ženy, pro muže, pro vědecké kruhy. Squirting, ženský mokrý orgasmus, byl dlouho neznámou, včetně...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat