26. května 2015 13:36, aktualizováno  16:35 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kvitová se úvodem French Open protrápila, debutantka Smitková jde dál

Petra Kvitová na French Open. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petra Kvitová na French Open. | foto: ČTK/AP

PAŘÍŽ Světová čtyřka Petra Kvitová se titulem z antukového turnaje v Madridu přihlásila o úspěch na Roland Garros, ale na pařížské antuce česká tenistka v prvním kole v utkání s Marinou Erakovicovou, reprezentující Nový Zéland, nepřesvědčila. Soupeřku udolala 6:4, 3:6, 6:4 po dvou a půl hodinách.

Při své premiéře v Paříži uspěla Tereza Smitková, která porazila Američanku Taylor Townsendovou za hodinu a 12 minut 6:3, 6:4.

Potřetí za sebou neprošel na grandslamovém turnaji přes první kolo Jiří Veselý. Jednadvacetiletý tenista, jenž se po úvodním duelu rozloučil vloni na US Open i na letošním Australian Open, dnes sice čtyři hodiny bojoval s Leonardem Mayerem, nakonec ale třiadvacátému nasazenému hráči z Argentiny podlehl 6:3, 6:7, 3:6, 7:5 a 2:6.

Kvitová vyhrála méně míčů než soupeřka

„Bylo to velice těsné a byl to náročný zápas, ale to jsem věděla, protože začátky turnajů jsou pro mě vždy těžké. Naštěstí to dobře dopadlo,“ uvedla Kvitová na kurtu. V utkání si prohrála šestkrát servis, udělala 47 nevynucených chyb a dokonce získala méně míčů než soupeřka, ale výhru nakonec vydřela.

V prvním setu Kvitová otočila z 2:4 na 6:4. Ve druhém příliš chybovala, ale ve třetí sadě šla vždy první do brejku. Dvakrát o něj přišla, ale potřetí už ne.

Petra Kvitová na Frech Open.
Petra Kvitová během prvního kola na French Open.

„Bylo tam hodně nervů a důležité je dobře zrelaxovat,“ řekla vítězka letošních turnajů v Sydney a Madridu na otázku, co bude dělat ve středu o volném dnu. Do dalšího zápasu, v kterém poprvé v kariéře narazí na Španělku Silvii Solerovou, se chce zlepšit. „Myslím, že musím ve všem,“ uvedla Kvitová.

Šťastná debutantka: Čekala jsem to horší

Smitková, jež grandslamovou kariéru zahájila vloni ve Wimbledonu překvapivou účastí v osmifinále, uhrála alespoň jedno kolo i na lednovém Australian Open. Jen na US Open vloni vypadla hned po prvním zápase.

České derby

Tomáš Berdych s Radkem Štěpánkem se utkají ve 2. kole ve středu jako předposlední na kurtu číslo 1. Ve dvouhře se představí ještě Lucie Šafářová od 11 hodin na sedmičce.

Proti o rok mladší Townsendové, která v Paříži obhajovala loňské třetí kolo, zvládla duel s přehledem a oplatila Američance prohru z předchozího vzájemného duelu v loňském roce. Ve druhém setu sice za stavu 4:1 ztratila podání, další šanci už ale soupeřce nenabídla. „Musím říct, že jsem to měla pod kontrolou. Čekala jsem to horší, ale moc jsem se tím nestresovala a zvládla jsem to,“ řekla Smitková.

Dnes ještě Andreu Hlaváčkovou čeká na centrkurtu světová jednička Serena Williamsová z USA a Klára Koukalová bude hrát s Dankou Koviničovou z Černé Hory.

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…