12. srpna 2015 6:30 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kvitovou táhnou ke dnu zdravotní problémy, přečká další těžké chvíle?

Zklamaná Petra Kvitová na tiskové konferenci po utkání 3. kola Wimbledonu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zklamaná Petra Kvitová na tiskové konferenci po utkání 3. kola Wimbledonu. | foto: ČTK/AP

PRAHA Když má den, dokáže vyprovodit z kurtu i světovou jedničku. Jindy však za zápas nastřádá tolik nevynucených chyb a nesmyslných úderů, že ji pohodlně přehraje i tenistka z druhé stovky.

Petru Kvitovou oproti jiným hráčkám zjevně více trápí psychické problémy. K tomu jí navíc přitěžují i nepříjemné zdravotní indispozice. 

Čtvrtá žena žebříčku WTA trpí astmatem, tento týden jí zase lékaři v Centru pohybové medicíny v Praze zjistili mononukleózu, která stála za nevynucenou zdravotní pauzou.

Petra Kvitová se natahuje po returnu.
Zklamaná Petra Kvitová ve Wimbledonu.

Někteří fanoušci už Kvitovou odepisují. Že prý její výkonnost poputuje směrem dolů a kariéru ukončí předčasně. Koneckonců, mononukleóza už vyřadila ze hry například Roberta Soderlinga a trápila i Radka Štěpánka.

Kvitová teď bude hrát jen pod dohledem lékařů. Jestli těžké období zvládne, černé scénáře nehrozí.

Lukáš Šonský

Autor

Lukáš Šonskýlukas.sonsky@lidovky.czČlánky

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…