Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pilot Zapletal čeká na jipce v Santiagu na převoz do Česka

Sport

  14:03
SANTIAGO DE CHILE - Zraněný český účastník Rallye Dakar Miroslav Zapletal leží po páteční operaci prasklého obratle na jednotce intenzivní péče v Santiagu de Chile a podle informací chilských lékařů by měl být do deseti dnů schopen převozu do České republiky ve speciálním ochranném krunýři.

Miroslav Zapletal. foto: ČTK

Zapletalův navigátor Tomáš Ouředníček na internetových stránkách týmu OffroadSport.cz uvedl, že pilot nemá po úspěšném zákroku, který provedl lékař chilské prezidentky Michelle Bacheletové, žádné neurologické potíže.

"Hůře se mu dýchá, ale to je prý následek nárazu a brzy se to spraví," tlumočil Ouředníček informace, které získal po návštěvě pacienta v rozhovoru s ošetřujícím lékařem na moderní klinice. "Personál kliniky se o něj vzorně stará. Vyrobili mu i seznam důležitých vět (česko-španělských), aby mohl komunikovat," doplnil Ouředníček.

Zapletal havaroval ve čtvrtek na 309. kilometru šesté etapy. Při nehodě urazil přední kolo svého mitsubishi, zničil nápravu a sám se vážně zranil. Jeho navigátor byl po vyšetření naražených zad a chiropraktické masáži z nemocnice propuštěn.

Autor: