Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Úžasná výměna! Ping-pongové představení nadchlo svět

Sport

  16:44
PRAHA - Jeden do míčku zuřivě bušil, druhý se několik metrů za stolem statečně bránil. A přesto nakonec po bláznivé výměně slavil! Na Hrách Commonwealthu ve skotském Glasgow předvedli stolní tenisté Segun Toriola a Gao Ning parádní představení. Takřka minutu dlouhá přetahovaná skončila poté, co Ning chyboval.

Singapurec Ning Gao. foto: Getty Images

Měl to být semifinálový duel jako každý jiný, ale ve třetí sadě část obecenstva nadšeně vyskočila ze sedadel. Parádní výměna nadchla, singapurský stolní tenista Gao Ning svého soka přitlačil. Togiola se po úderech protivníka natahoval až u reklamního panelu daleko za stolem. Ale trpělivá hra mu přinesla ovoce...

Jedna z dalších rutinních ran Singapurce totiž skončila v autu. A nigerský soupeř si radostně oddechl a zaťal ruku v pěst. Zápas dokázal srovnat na 2:2, ale v rozhodujícím setu vyhrál Gao Ning 11:9.

Hráčům bylo napočítáno celkem 41 úderů, světový rekord v délce výměny při stolním tenise je ale mnohonásobně vyšší. Britové Peter a Daniel Ivesovi si letos v březnu „pinkali“ neuvěřitelných 8 hodin a 40 minut.

V jejich případě se ale o regulérním utkání hovořit nedá. K ping-pongovému stolu se už předem postavili za účelem zápisu do Guinessovy knihy rekordů.

Autor:
Témata: Glasgow, YouTube

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!