Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Horská na ME postoupila z prvního místa do semifinále na 200 metrů prsa

Česká plavkyně Kristýna Horská na ME v Bělehradě. foto: AP

Kristýna Horská postoupila na mistrovství Evropy z prvního místa v rozplavbách do semifinále závodu na 200 metrů prsa. V Bělehradě na úvod této disciplíny předvedla čas 2:27,45 minuty, jako jediná plavala pod 2:28. Dnešních rozplaveb se z českých reprezentantů účastnila ještě Daryna Nabojčenkoa na stovce motýlek vypadla.
  12:27

Horská v zájmu dvoustovky, která je její hlavní tratí, vynechala i finále na 100 metrů prsa, kam se kvalifikovala. Bronzová medailistka z loňského ME v krátkém bazénu byla v rozplavbách suverénní. Od vlastního českého rekordu ji dělily více než tři sekundy. Olympijský limit, pro nějž si na ME přijela, má hodnotu 2:23,91. Další vystoupení na dvoustovce čeká Horskou dnes večer v semifinále.

Nabojčenko si na 100 metrů motýlek vylepšila osobní rekord skoro o sekundu a půl na 1:01,26, ale stačilo to jen na 23. místo. Pro postup do semifinále bylo potřeba plavat pod minutu.

V dnešním večerním programu budou vedle semifinalistky Horské závodit také ve finále Barbora Seemanová na 200 metrů volný způsob a Daniel Gracík na 100 metrů motýlek. Oba budou útočit na svou druhou medaili na tomto ME. Gracík bude chtít také olympijský limit, který mu v semifinále utekl o setinu sekundy.

Autoři: ,