Sobota 24. července 2021, svátek má Kristýna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Plavec kvůli Pekingu riskuje život

Tour de France

  14:50
PEKING - Americký plavec Eric Shanteau upřednostní olympijský turnaj dokonce i před vlastním zdravím. Účast v Pekingu ho totiž může stát i život. Navzdory doporučení lékařů Shanteau kvůli olympiádě odsunul zahájení léčby smrtelné rakoviny varlat, o níž ví již od 19. června.

Shanteau při kvalifikaci. foto: ČTK

"Bylo to zatraceně těžké rozhodnutí,“ připustil čtyřiadvacetiletý prsař. Od stanovení diagnózy je pod drobnohledem lékařů, podstupuje krevní testy a vyšetření počítačovou tomografií. Při sebemenších náznacích zhoršení stavu je prý připraven okamžitě podstoupit operaci. Té se tak jako tak nevyhne, ale rozhodl se ji za současného stavu odložit až po olympiádě. Shanteau se diagnózu dozvěděl jen krátce před americkou kvalifikací, a i přes tuto šokující novinu se dokázal kvalifikovat do Pekingu. Ato ani nepatřil mezi favority. Prsař také podotkl, že ho rakovina nijak neomezuje, údajně necítí žádnou bolest.

„Nakonec tu rakovinu porazím, a ne ona mě,“ dodal plavec, jehož inspiroval příběh cyklisty Lance Armstronga, jenž po vyléčení rakoviny varlat sedmkrát vyhrál Tour de France.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!