Pondělí 20. března 2023, svátek má Světlana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Micka má z MS juniorů druhou medaili, na 800 m doplaval druhý

Sport

  19:57
DUBAJ - Český plavec Jan Micka má z mistrovství světa juniorů druhou medaili. Po bronzu na 400 metrů volný způsob dnes doplaval v Dubaji druhý ve finále kraulařské osmistovky v českém rekordu 7:56,33 minuty. Osmnáctiletý největší český talent posledních let vylepšil vlastní letošní maximum o 2,39 sekundy.

Plavec Jan Micka foto: Mafra - Michal Klíma

Rychlejší než nejmladší český olympionik na loňských hrách v Londýně byl pouze Australan Mackenzie Horton v času 7:45,67 minuty. Třetí místo obsadil Polák Pawel Furtek, který byl přesně o dvě sekundy pomalejší než český reprezentant. "Od začátku jsem se snažil držet krok s Australanem Mackenziem. Po 400 metrech mi ale bohužel začaly docházet síly a myslel jsem, že nedoplavu. Nakonec jsem ale dokázal uhájit druhé místo," uvedl Micka.

Talentovaný český plavec Jan Micka

Poplave ještě 1500 metrů, kde bude rovněž patřit mezi kandidáty na medaili. V pondělí se Micka stal prvním českým medailistou z mistrovství světa juniorů v historii, nyní už je dvojnásobným držitelem cenného kovu. Svěřenec Jaroslavy Passerové se letos stal v Poznani i dvojnásobným mistrem Evropy své kategorie na dvou nejdelších tratích a k tomu přidal stříbro na kraulařské čtyřstovce.

Na světovém juniorském šampionátu se daří i šestnáctileté Lucii Svěcené, která jako třetí postoupila do dnešního semifinále závodu na 50 metrů motýlek a v něm zaplavala dokonce druhý čas 26,77 sekundy. Dvojnásobná medailistka z červencového juniorského mistrovství Evropy v Poznani překonala vlastní český rekord z letošního roku o 11 setin. O medaili bude bojovat ve čtvrtek.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!