Sobota 25. září 2021, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Plážovému volejbalu hrozí bojkot. České krásky jej podporují

Sport

  13:20
PRAHA - Sezona plážového volejbalu může začít bojkotem a české jedničky a pátá dvojice z olympiády v Londýně Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou ho případně podpoří. První turnaj Světového okruhu je na pořadu příští týden v čínském Fu-čou, ale hráčům a hráčkám se nelíbí nové pravidlo mezinárodní federace FIVB.

České plážové volejbalistky Kristýna Kolocová (vpravo) a Markéta Sluková na olympijských hrách foto: Reuters

Podle toho se od letoška nepřipisují body na konto párům, ale národním svazům, které můžou rozhodnout o obsazení turnajů podle svého uvážení. Plážoví volejbalisté nejsou z nového pravidla nadšení. Založili si na sociálních sítích speciální stránku a dohadují se o postupu, jak se bránit. Před turnajem ve Fu-čou se uskuteční sezení, na kterém se rozhodne, zda hráči budou turnaj bojkotovat.

"Nevím, jestli je bojkot jediné řešení. Pokud to půjde vyřešit jinak, tak nikdo nechce jet do Číny a nehrát. Pokud bude šance se s FIVB domluvit a pravidla změnit nebo aspoň udělat kompromis, tak bojkot nebude," řekla Sluková na setkání s novináři. "Pokud to (bojkot) bude jediné řešení jak ukázat, že se nám to nelíbí, a nelíbí se to nikomu, tak to asi nastane. Ale my doufáme, že se bude hrát," dodala.

Češky nové pravidlo neohrožuje

Češky aktuálně nové pravidlo o sbírání bodů ne na pár, ale pro federaci, která určí obsazení pro turnaje, neohrožuje. "Ale samozřejmě se nám to nelíbí. Každý, kdo si pozici v hlavní soutěži tvrdě vybojoval, tak na to hodně dřel, investoval do toho hodně času, energie a peněz. A najednou mu to místo může být odebráno bezdůvodně, protože federace řekne, že tak rozhodla. To není fér," řekla Kolocová.

Případný bojkot turnaje může mít mnohem větší vliv na rozhodování FIVB, jelikož se dotkne organizátorů turnajů a tím i sponzorských financí. "FIVB hráče jinak ignoruje. A pokud dojde na bojkot, tak musí být jednotný. Buď všichni, nebo nikdo, aby to mělo smysl," naznačila Kolocová, že česká dvojice je připravena se k protestu připojit. "Ale my nejsme iniciátory, kdo zavelí, že se bojkotuje. To se uvidí," řekla Sluková.

Autor:

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!