Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Plíšková s Muchovou hlavními tvářemi turnaje v Ostravě. Pořadatelé chtějí pět tisíc diváků denně

Na J&T Banka Ostrava Open se představí také Karolína Muchová. foto: ČTK

Praha - Karolína Plíšková a Karolína Muchová jsou tvářemi ostravského tenisového turnaje okruhu WTA kategorie Premier. Do haly Ostravar Areny, kde se J&T Banka Ostrava Open 2020 uskuteční od 19. do 25. října, budou mít přístup i fanoušci. Pořadatelé odhadují, že každý den uvolní pět tisíc míst.
  15:02

Uzávěrka přihlášek bude v pondělí 21. září a očekává se zájem světových hráček. Jistý už je start tuzemských hvězd Plíškové a Muchové.

„Turnaj je pozitivní věc pro český tenis a je vidět, že v Česku máme lidi kolem tenisu, kteří jsou schopni se takové akce chopit,“ řekla 26. hráčka světa Muchová na tiskové konferenci v Praze na Štvanici. „Jsme rády, že nemusíme nikam letět a zahrajeme si za rohem takhle velký turnaj,“ podotkla s úsměvem Muchová.

Karolína Plíšková skončila na US Open už ve 2. kole.
Tenistka Karolína Muchová v zápase s Běloruskou Viktorií Azarenkovou v...

Ředitelka turnaje Laura Ceccarelliová uvedla, že Česko bylo první náhradní variantou. „Protože milujete tenis, máte jedny z nejlepších hráček světa a ukázali jste velkou podporu tenisu. Věřím, že akce bude úspěšná,“ pronesla zástupkyně společnosti APG, jež vlastní práva na turnaj Čeng-čou, který Ostrava nahrazuje.

Dosud se turnaje okruhu WTA včetně nedávného grandslamového US Open hrály bez přítomnosti fanoušků. V Ostravě by ale měly být tribuny otevřeny. „Až pro pět tisíc diváků,“ uvedla Ceccarelliová. Předprodej začne na začátku října. 

Rozpočet turnaje je přes čtyřicet milionů korun. „Je to těžký naplnit, ale je to ojedinělá příležitost, která se nemusí opakovat, a šance zviditelnit Česko,“ řekl ČTK Tomáš Petera ze společnosti Perinvest Group, jež se postará o organizaci turnaje. Akci zaštítí i agentura PR Stars a marketingově společnost TK Plus.

Teoreticky by letošní ročník nemusel být posledním. „S majitelem licence vedeme jednání o letech 2021 a 2022,“ prozradil Petera.

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Zdarma vyzkoušejte koupelový balíček od tetesept
Zdarma vyzkoušejte koupelový balíček od tetesept

Pochmurné počasí úplně vybízí k tomu se na chvilku zastavit, dát si uklidňující hřejivou koupel a relaxovat. Navíc si podobně zábavnou koupel mohou...

Mohlo by vás zajímat