Česká tenistka Karolína Plíšková

Česká tenistka Karolína Plíšková | foto: Reuters

Sestry Plíškovy vybojovaly v Linci titul. První deblový na turnaji WTA

•   14:02aktualizováno  16:22
LINEC - České tenistky Kristýna a Karolína Plíškovy získaly v Linci první titul na okruhu WTA ve čtyřhře. Jednadvacetiletá dvojčata zdolala ve finále turnajové jedničky Kanaďanku Gabriele Dabrowskou a Polku Alicji Rosolskou 7:6, 6:4. Dvouhru vyhrála nejvýše nasazená Angelique Kerberová z Německa.

Pro českou dvojici to bylo druhé deblové finále na turnaji WTA. V červenci ještě neúspěšně usilovaly o titul v Palermu, tentokrát už se dočkaly.

Bývalá vítězka wimbledonské juniorky Kristýna si připsala první úspěch mezi elitou, Karolína už letos v březnu slavila titul z dvouhry v Kuala Lumpuru.

Ve finále dvouhry porazila desátá hráčka světa Kerberová 6:4, 7:6 Srbku Anu Ivanovičovou, jež se mohla stát první trojnásobnou vítězkou v historii turnaje. Německá tenistka se přitom do Lince dostala na poslední chvíli, aby získala body pro postup na Turnaj mistryň do Istanbulu, což se jí podařilo. Nasazenou jedničkou v Linci měla být původně Petra Kvitová, ta se však kvůli zranění zad odhlásila.