4. dubna 2018 13:48 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Po Agassim dostal padáka také Štěpánek. Djokovič hledá nový trenérský tým

Novak Djokovič | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Novak Djokovič | foto: Reuters

Bělehrad  Angažmá Radka Štěpánka v trenérském týmu srbského tenisty Novaka Djokoviče skončilo po čtyřech měsících a čtyřech dnech. Bývalý první hráč světa oznámil ukončení spolupráce ve středu na svém webu.

Štěpánkův konec u vítěze 12 grandslamových turnajů nastal pár dní poté, co se Djokovič rozešel se superkoučem Andrem Agassim z USA. S Djokovičem začal dvojnásobný vítěz Davisova poháru Štěpánek oficiálně pracovat loni v poslední listopadový den.

„Dohodli se na ukončení spolupráce po turnaji v Miami,“ stojí v oficiálním prohlášení na webu novakdjokovic.com. „Novakovi se líbila práce s Radkem, učil se od něj a je vděčný za podporu, kterou cítil. Osobní vztahy zůstanou dál skvělé.“ 

Ani Štěpánek se po brzkém konci angažmá necítí ukřivděně a na svém facebooku vyjádřil vděčnost za možnost spolupráce s jedním z nejlepších hráčů všech dob. „Mohl jsem být v jednom týmu s Andre Agassim, kterého jsem dosud znal hlavně jako soupeře. Škoda, že se naše názory s Novakem až moc často rozcházely, proto naše spolupráce skončila,“ napsal Štěpánek a potvrdil, že se s Djokovičem rozešel v dobrém.

Andre Agassi a Radek Štěpánek (vpravo) už nejsou trenéři Novaka Djokoviče.

Andre Agassi a Radek Štěpánek (vpravo) už nejsou trenéři Novaka Djokoviče.

Krátká trenérská zkušenost mu navíc přinesla sblížení s Agassim, kterého si velmi cení. „Mohl jsem zblízka vidět, jak Andre pracuje, pozoroval jsem jeho nesmírný cit pro tenis a empatii pro jednotlivé situace, a také jeho obrovskou velkorysost. Stali se z nás nejen kolegové, ale nyní jsme opravdoví přátelé, kteří mají hodně podobné názory a stejné vnímání tenisu, cítil jsem, jak se skvěle doplňujeme. S Novakem přáteli zůstáváme, na našem blízkém vztahu se nic nemění. Přeji mu, aby dělal jen ta nejlepší rozhodnutí,“ dodal.

Třicetiletý Djokovič se snaží vrátit po zranění lokte do formy a možná příliš spěchá. Na grandslamovém Australian Open vypadl v osmifinále a na nedávných turnajích v Indian Wells a Miami utrpěl porážky hned v úvodních zápasech.

„Novak se chce vrátit silnější a odolnější, protože zranění ovlivnilo jeho sebevědomí a hru. Chce zkusit novou cestu, jak začít vyhrávat. Nyní má dovolenou s rodinou a pak se začne připravovat na antukové turnaje,“ píše se na stránkách srbského tenisty.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz