31. října 2018 15:13 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Po třech letech řídila žena formuli 1. Dostanu se do ní natrvalo, říká Calderónová

Jezdkyně v seriálu GP3 a kandidátka na post v F1 Tatiana Calderonová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jezdkyně v seriálu GP3 a kandidátka na post v F1 Tatiana Calderonová. | foto: Twitter.com

MEXIKO/PRAHA Po více než třech letech řídila aktuální vůz formule 1 žena. Na okruhu v Mexiku jezdila v úterý v rámci filmovacího dne s vozem Sauber kolumbijská závodnice Tatiana Calderónová.

„Od chvíle, co jsem začala závodit, bylo mým snem a cílem dostat se jednou až na tu nejvyšší úroveň. Ten senzační pocit v autě se nedá ani popsat. Už nechci zpátky do svého vozu v GP3,“ uvedla pětadvacetiletá jezdkyně.

Jezdkyně seriálu GP3 Tatiana Calderonová pózuje s Mikou Häkkinenem.
Jezdkyně seriálu GP3 Tatiana Calderonová.

„Když jsem poprvé zrychlila, připadala jsem si jako na playstationu, jak to bylo všechno rychlé. Po fyzické stránce jsem neměla žádné problémy, což znamená, že v tomto směru jsem připravená dobře. V některých věcech mi to přišlo snazší než ovládat vůz v GP3. Doufám, že se mi podaří dál přesvědčovat o tom, že tu nejsou žádné fyzické limity (pro ženy). Snad budu nadále bořit bariéry a dosáhnu svého cíle. Dostanu se do F1,“ prohlásila Calderónová.

Se současným vozem F1 před ní jela jako dosud poslední žena Britka Susie Wolffová, která v roce 2015 absolvovala tréninkové jízdy s williamsem. V šampionátu formule 1 startovala naposledy Italka Lella Lombardiová v roce 1976.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
OBCHODNÍK - CHEMIE

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 25 000 - 30 000 Kč