6. října 2012 10:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Po výhře už nikdo pochybovat nebude, říká boxer Konečný

Český boxer Lukáš Konečný | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český boxer Lukáš Konečný | foto: ČTK

KYJEV/PRAHA Tvrdou přípravu má za sebou. Teď je na Lukáši Konečném (34), aby ji zužitkoval v ringu. „Pokud vyhraju, můj titul už nikdo zpochybňovat nebude. Když prohraju, možná skončím,“ prozradil v posledním rozhovoru, který před zápasem poskytl.

Jste už zkušený boxer, který má za sebou přes 50 profesionálních zápasů. Je vůbec něco, čím vás může soupeř překvapit?
Bohužel se dá vždycky něco najít. Může to být tvrdost, rychlost úderu nebo něco úplně jiného… Myslím sice, že je to teď nepravděpodobné, ale musím být připravený na všechno.

Prozradíte, jakou jste si na Bajsangurova nachystal strategii?
Nechci ji příliš odhalovat, ale ani tento duel by se neměl taktickým pojetím lišit od mých předchozích. Hodně bude záležet na tom, zda se mi podaří soupeře zatlačit.

ČTĚTE TAKÉ

Na předzápasové tiskové konferenci jste se viděl s Vladimirem Kličkem, řekli jste si něco? Jak se vám jeho slova poslouchala?
On tam přiběhl v průběhu tiskovky a zdržel se jen asi čtvrt hodiny, pak zase spěchal pryč. Takže na osobní rozpravu moc času nebylo. A stejně jsem na ni neměl moc náladu. (úsměv) Padlo jen pár slov, šlo jen o formality. Potěšilo mě však, jak mluvil o našem duelu s Bajsangurovem – říkal, že to je nejlepší duel, co kdy v Kyjevě byl. A taky to, že dobře věděl, kdo jsem. Je mi jasné, že je to šéf mého soupeře a částečně dělal zápasu reklamu, přesto jsem měl pocit, že mluvil upřímně.

Jste teď nervóznější než před zápasem se Salimem Larbim o prozatímní pás šampiona?
Víc asi ne, nervozita patří ke všem mým zápasům, protože teď je pro mě každý z nich v podstatě životním. Před Larbim byl ale větší tlak, protože jsem byl jasný favorit a boxoval doma. Teď půjde sice ještě o víc, ale jsem hostující boxer a šance jsou vyrovnané.

Tehdy jste říkal, že v případě porážky nejspíš ukončíte kariéru. Co nyní, uvažujete podobně?
Ano, v mém věku může každá porážka znamenat konec. Bude tak případně záležet na tom, jaký odvedu výkon. Znovu se však drápat nahoru? To už by mě stálo mnoho sil.

Celý rozhovor najdete v sobotním vydání Lidových novin.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!