Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Počítám s tím, že nastoupím, pronesla Kvitová

B. J. King Cup

  15:50
PRAHA - Srbské tenistky vyhrály ve Fed Cupu třikrát po sobě na půdě soupeřek a svoji vítěznou šňůru nyní chtějí protáhnout i v Praze při finále. Češky ale věří, že domácí prostředí a zaplněná O2 arena jim pomohou obhájit stříbrnou trofej.

Zleva Lucie Hradecká, Petra Kvitová, nehrající kapitán Petr Pála a Lucie Šafářová foto: ČTK

Domácí prostředí může být pro mnohé sportovce svazující. Jednička Petra Kvitová ale po zkušenosti z letošního semifinále, v kterém Češky vyhrály v Ostravě nad Italkami, v pomoc publika věří. "V Ostravě to bylo neskutečné. Hrály jsme před plným publikem, rodinou a kamarády, což byl neskutečný zážitek," vzpomínala.

V ČEZ areně tenistkám fandilo sedm tisíc lidí, v Praze jich přijde dvakrát tolik. "To bude ještě větší, diváci ale budou s námi a poženou nás dopředu," věří Kvitová. Kvitová si je dobře vědoma, že je na ni a celý tým větší tlak než loni při finále v Rusku. "To je jasné; je to finále, obhajujeme titul a ti, co se přijdou podívat, nečekají nic jiného než výhru, ale věřím, že nás nabudí," řekla česká tenistka.

ČTĚTE TAKÉ

Zdravotní stav Kvitové, která léčí nachlazení a od pondělní exhibice s Ruskou Šarapovovou netrénovala, se podle slov osmé hráčky světa postupně zlepšuje. Bylo to na ní vidět a ani hlas neměla tolik ovlivněný rýmou.

"Když se to takhle bude stupňovat, tak v sobotu budu stoprocentně fit," ujistila dvaadvacetiletá Kvitová. Na oficiální tiskové konferenci dostala Kvitová v angličtině otázku, jestli počítá s tím, že bude hrát. "Ano," zareagovala stručně hráčka, jež ve Fed Cupu vyhrála deset utkání v řadě. "Očekáváme, že bude hrát," doplnil kapitán Petr Pála hvězdu týmu.

Petra Kvitová

Ostatní tenistky jsou zdravotně v pořádku a v plné přípravě na víkend. Všechny si užívají týmovou atmosféru, na kurtu i mimo něj spolu švitoří a často se smějí. "Máme famózní tým a super atmosféru. Je to příjemné být spolu," řekla Lucie Šafářová. Další členka týmu Klára Zakopalová ještě dodala: "Tým je úžasně naladěný." Tenistky mají před sebou ještě dva a půl dne tréninku. Ve čtvrtek se očekává, že by měla víceméně naplno hrát i loňská wimbledonská vítězka Kvitová. V pátek je na pořadu losování programu dvouher, které zápas začnou v sobotu ve 13:30.

Autor: