Čtvrtek 16. září 2021, svátek má Ludmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pod takovým tlakem jsem nikdy nehrál, přiznal Rosol

Davis Cup

  17:41
ASTANA - Rozhodujícím třetím bodem v Kazachstánu posunul český tým do daviscupového semifinále. V zápase proti Jevgeniji Koroljovovi si navíc zlepšil osobní rekord v rychlosti podání na 225 km. A víc než 31 es v jednom utkání prý soupeřům dosud taky nenasázel. "Skvělý pocit!" netajil Lukáš Rosol. "Ale věřím, že letos ještě pár takových výsledků přijde!"

Lukáš Rosol. foto: ČTK

Jaký je to pocit získal rozhodující třetí bod?
Skvělý. Nejenom proto, že jsem vyhrál, ale hlavně, že to bylo pro tým. Už jenom kvůli tomu, že jsem přijel o den později. Za to se musím omluvit, byla to moje chyba. Napříště to musíme upravit. Naštěstí jsem body udělal. A euforie asi teprve přijde. 

Hrál jste někdy pod větším tlakem?
Ne. Tohle bylo asi nejvíc. Znal jsem stav hráčů v týmu, co by hráli za mnou a věděl, že musím vyhrát.

Spalo se vám před zápasem dobře?
Ale jo. Před čtyřhrou jsem spal asi tři hodiny. Ne že bych byl nervózní, jak kluci budou hrát, ale po pátečním zápase... Dneska se mi spalo líp, asi pět hodin. 

Jak náročné pro vás bylo utkání proti Koroljovovi?
Bylo těžké. Sáhl jsem si trochu na dno, došly mi síly a energie, jak mám za sebou pár turnajů v řadě. Koroljov hrál nad míru svých schopností, já byl ve druhém i třetím setu dole, ale věděl jsem, že mu musí dojít šťáva. Myslel jsem, že mu pomůže pauza před čtvrtým setem, kdy se stříkal kurt, ale vyplatilo se to pro mě.

Kvůli křečím ve třetím setu jste si vzal sůl. Pomohla? 
Pak už jsem je neměl, ale jestli to byla sůl nebo jsem ze sebe sklepal stres, jak jsem vyhrál třetí set... Můžou to být obě věci. Vzal jsem si i tekuté magnesium, pomohlo všechno.

Ve čtvrtém setu už jste ho příliš nepustil do hry.
Chtěl jsem už dřív, ale nedával mi moc šance. Kurt byl ke konci už malinko křivej. Sice ho opravovali každé tři gamy, ale po týdnu intenzivní hry několik hodin denně už ty díry byly znatelný. Nešlo moc riskovat. Jak ho nastříkali, odskoky byly malinko jiné a už se do toho dalo jít víc.

Loni jste šokoval výhrou nad Nadalem ve Wimbledonu. Dá se to vítězství porovnat s daviscupovými pocity?
Tam jsem hrál sám za sebe, cením si tu výhru strašně moc, ale nevím, jestli se to dá srovnávat. Když hraju za zemi, je to malinko jiné. 

Netajíte přání zbavit se nálepky "toho, co porazil Nadala". Je tohle ideální způsob?
Věřím, že letos ještě pár takových výsledků přijde! Ale tohle je hodně cenný. Dva body za jeden víkendu vždycky dělal jenom Tomáš Berdych. Už ten pocit trošku znám, ale chtěl bych letos ještě nějaké ty body přidat. 

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

LETNÍ SOUTĚŽ: Poslední šance, zapojte se a vyhrajte věci za tisíce korun
LETNÍ SOUTĚŽ: Poslední šance, zapojte se a vyhrajte věci za tisíce korun

Vítejte v posledním – 10. týdnu soutěže. Opět hrajeme o 7 cen, mezi kterými najdete set hraček od Fisher-Price, doplňky stravy od NaturaMed,...

Mohlo by vás zajímat