Čtvrtek 28. května 2020svátek má Vilém 8 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Podívejte se, jak se skáče z Mánesova mostu do Vltavy

Kolumbijec Orlando Duque (vpravo) na Mánesově mostě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kolumbijec Orlando Duque (vpravo) na Mánesově mostě. | foto: Lidovky.cz

Je pět hodin ráno, Kolumbijec Orlando Duque leze na desetimetrový sloup Mánesova mostu a poté skáče do Vltavy. Nejlepší světový skokan do vody předvedl své schopnosti před sobotním závodem v Hřiměždicích na Příbramsku.

"V Praze jsem úplně poprvé. Moc se mi tu líbí a tenhle most mě zaujal," říkal nadšeně Orlando. S jediným českým skokanem v šampionátu Michalem Navrátilem se prý shodli, že by to mohl být pěkný skok. "Všechno vyšlo úplně perfektně. Byl to zážitek. Nádhera," dodal po seskoku.


Také Navrátil byl ze skoku nadšený: "Paráda. Šlo to hladce. Skákat doma a na takovém místě! Jsem moc rád, že jsem u toho mohl být," řekl.

Příznivci skoků se tento víkend sejdou v zatopeném žulovém lomu v Hřiměždicích na Příbramsku. Koná se zde desátý ročník soutěže ve skocích do vody High Jump.

Hlavní hvězdou letošního ročníku bude právě Kolumbijec Orlando Duque, nejlepší skokan světa. Mezi dalšími hosty by se měla objevit i německá šampionka Anna Baderová, Švýcar Andy Hulliger a nejlepší český skokan Michal Navrátil.

K vidění bude také na minulých ročnících velmi populární exhibice ve splashdivingu, kdy na rozdíl od klasických skoků jde o to skočit co největšího "placáka".

Při soutěži se v hřiměždickém lomu bude skákat z 12 a 16 metrů nebo z houpačky. Výkony soutěžících bude hodnotit pětičlenná porota body od nuly do deseti, a to za výchozí polohu - rozběh, odraz, let, obtížnost a ovace diváků. Deset závodníků, kteří nasbírají nejvyšší počet bodů, postoupí do finále.

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Zdravotník měří 21. dubna 2020 tlak pacientovi s nemocí covid-19, který je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

Počet skútrů v Česku roste, porovnali jsme ty nejpopulárnější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

Krize ho přišla na miliony. „Teď musíme hlavně bojovat a přežít.“ Vláda... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...