Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Podle reprezentačního kouče Lippiho nemůžou hrát za Itálii homosexuálové

Sport

  9:29
ŘÍM - Podle trenéra Marcela Lippiho za italskou reprezentaci nemůžou hrát homosexuální fotbalisté. Pokud by totiž svou sexuální orientací zveřejnili, zájem médií by je prý zničil.

Trenér italských mistrů světa Marcelo Lippi s koučem českého národního týmu Karlem Brücknerem. foto: René VolfíkČTK

"Itálie je jediná země, kde jsou čtyři výhradně sportovní deníky a to nemluvím o tom, kolik prostoru dávají fotbalu ostatní média," citovala Lippiho agentura ANSA. "Aby se ten prostor zaplnil, všechno se zveličuje a dramatizuje. A představte si, jak by se zacházelo s homosexuálními fotbalisty. A i kdyby společnost jejich orientaci akceptovala, zájem o ně by byl takový, že by to nedělalo dobrotu," dodal.

Trenér mistrů světa z roku 2006 současně uvedl, že pokud by se některý z fotbalistů přihlásil k homosexualitě, rozhodně by ho nevyřadil z týmu, ale naopak by se mu snažil pomoci. Lippi se k otázce gayů ve fotbale vyjádřil týden poté, co se jeden muž pokusil v Římě ubodat homosexuální pár.

Proti Lippiho výrokům se postavila italská organizace Arcigay. "Proč, pane Lippi, by fotbalisté nemohli dát najevo svou homosexuální lásku, když v televizi flirtují s kdejakou modelkou?" uvedla v prohlášení.

Autor:
Témata: Itálie, Arcigay, Řím

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!