27. května 2014 22:21 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Podmínky byly těžké, ale zahrála jsem solidně, říká Šafářová

Česká tenistka  Lucie Šafářová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká tenistka Lucie Šafářová | foto: Reuters

PAŘÍŽ Ze čtyř českých tenistek v úterním programu Roland Garros jen Lucie Šafářová postoupila do 2. kola. Dle výsledku 6:3, 7:5 to vypadalo celkem snadně, ale... "Podmínky nebyly úplně jednoduché. Začátkem druhého setu to vypadalo, že zápas přeruší, začalo pršet. Jsem ráda, že jsem to zvládla," řekla po výhře nad Mandy Minellaovou.

Mezi mečboly jste si vyměnila raketu. Praskla struna?
Ano. Nebyla jsem z toho úplně nadšená, měla jsem první dva mečboly a na jeden praskla struna, míč letěl do autu, což není ideální stav.

Jak se vám hrálo v chladnějším počasí?
Pro moji hru to nejsou úplně ideální podmínky. Jsem radši, když ten míč letí a můžu hrát agresivněji. Když je míč takhle těžký, tak to tolik neletí. Ona toho hodně vrátila, ještě do toho foukal vítr. Jedna strana proti větru, to bylo hodně náročné.

Vyplatil se vám ve druhém setu trpělivější přístup?
V tomhle počasí jsem si to nemohla pozabíjet prvním druhým míčem, musela jsem být trpělivější, a to byla cesta k výhře.

ČTĚTE VÍCE

S čím jste byla dnes nejspokojenější?
Že jsem vyhrála. (smích) Jsem ráda, že jsem udržela solidní hru po celý zápas. Myslím si, že jsem dobře podávala v prvním setu. Ve druhém byly podmínky trochu těžší. Ale vždycky když jsem potřebovala, tak jsem zahrála dobře, takže bych to viděla na první kolo na dobrý výkon.

Potěšilo vás nasazení na kurt číslo 1, který patří k těm větším?
My jsme tam jeden den trénovaly s Halepovou a říkala jsem jí, že jestli se mi na nějakém kurtu blbě hraje, tak je to jednička. A bavili jsme se s trenérem, že tam stejně do 3. kola nebudu hrát. A nakonec jsem tam byla. Tak jsme se tomu docela zasmáli. Měla jsem na něj špatnou vzpomínku, protože jsem tam jednou hladce prohrála s Ivanovičovou. Ale od toho takové vzpomínky jsou, aby si je člověk otočil do pozitivna.

Jinak se vám tam hraje dobře?
Ten kurt je jiný, jsou tam ozvěny, člověk ten kurt víc slyší, na normálním otevřeném kurtu to není tolik slyšet. Ještě tím, jak je kulatý, tak když fouká vítr, tak se to tam dost točí. Je to trochu jiné. Ale kurt je to hezký, to nemůžu říct, že není.

Teď vás čeká Casey Dellacquaová, s níž jste se ještě neutkala. Co od ní čekat?
Taky levačka, v poslední době měla výborné výsledky, nebude to jednoduchý zápas. Těším se na to a půjdu si to užít.

Řada favoritů už vypadla a mluvila o nástrahách 1. kola. Jak ho zvládáte vy?
Bývá nejtěžší. Člověk se na to dlouho připravuje, je to jedna z nejdůležitějších akcí sezony. Nervozita je vždycky u každého větší než na jiném turnaji. Dneska jsem byla ze začátku trochu nervózní, ale v minulosti jsem bývala víc.

Ondřej Novotný