16. června 2016 12:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Podviňák bouřil. Viděl krev, zlomeniny, krásné dívky, hrdiny i 'Buda Spencera'

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Přítomnost krásných dívek si užívali i bojovníci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Přítomnost krásných dívek si užívali i bojovníci. | foto: Filip ŠkeříkLidovky.cz

PRAHA V neděli večer se uskutečnil první galavečer nové ligy ultimátních zápasů X Fight Nights, jejíž vizí je stát se nejpopulárnější sportovní ligou v České a Slovenské republice. A první galavečer, který se konal v hale na Podvinném mlýně tuto vizi nastartoval více než slušně.

Dvanáct zápasů MMA, dvaadvacet bojovníků a dvě bojovnice. Tři profesionální souboje a devět amatérských včetně souboje kadetů. Toť první galavečer X Fight Nights, který rozbouřil „Podviňák“.

Galavečer nové ligy ultimátních zápasů v Česku - X Fight Nights (Cage Girls).
Galavečer nové ligy ultimátních zápasů v Česku - X Fight Nights (Cage Girls).

Nelze se divit, duely byly parádní, jen pět jich skončilo na body, akce navíc skvěle vygradovala hlavním soubojem večera mezi Josefem „Gorilou“ Králem a „českým Conorem“ Janem Malachem o titul WKN v lehké váze, který druhý jmenovaný dobojoval do konce i se zlomenými kůstkami v zápěstí a po kterém se oběma válečníkům poklonila snad celá tuzemská scéna MMA!

Co napsal Jan Malach po své páté porážce v profesionální kleci:

OFICIÁLNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA X FIGHT NIGHTS 1 (první uváděný vždy vítěz)

Amatérská MMA (2x5 min, do 84 kg): Zdeněk Polívka vs. Aleš Petráš – TKO (GNP) 1. kolo, mistr ČR ve střední váze

Amatérská MMA (2x2 min, kadeti do 65 kg): Dennis Poborský vs. Jan Turek – na body, mistr ČR kadetů

Amatérská MMA (2x5 min, do 61 kg): Artur Mykytenko vs. David Kohout – na body, mistr ČR v bantamové váze

Amatérská MMA (2x5 min, do 65 kg): Jakub Tichota vs. Martin Pršala – TKO (GNP) 1. kolo, mistr ČR v pérové váze

Amatérská MMA (2x5 min, do 70 kg): Leoš Brichta vs. Michal Konrád – sub (RNC) 1. kolo, mistr ČR v lehké váze

Amatérská MMA (2x5 min, do 61 kg): Veronika Rodová vs. Lenka Čechlovská – sub (páka) 1. kolo – mistryně ČR v bantamové váze

Amatérská MMA (2x5 min, do 77 kg): Marek Procházka vs. Pavel Šusta – na body, mistr ČR ve velterové váze

Amatérská MMA (2x5 min, do 93 kg): Jan Gottvald vs. Jan Eis – sub (RNC) 1. kolo, mistr ČR v polotěžké váze

Amatérská MMA (2x5 min, do 120 kg): Jakub Hlavka vs. Alexandr Cverma – KO 1. kolo, mistr ČR v těžké váze

Profesionální MMA (3x5 min, do 77 kg): Carlo Pedersoli vs. Matúš Juráček – na body

Profesionální MMA (3x5 min, do 84 kg): Makhmud Muradov vs. Rafael Silva – na body

Profesionální MMA (3x5 min, do 70 kg): Josef Král vs. Jan Malach – většinově na body, nový šampion WKN v lehké váze

Mimochodem stejné zranění jako Malach utrpěl také jednadvacetiletý Matúš Juráček, který prohrál na body s Italem Carlem Pedersolim. Přijde vám toto jméno povědomé? A nevíte kam jej zařadit? Tak vězte, že patří legendě komediálního žánru, mimo jiné tzv. „spaghetti westernům“ - obru s kladivy místo pěstí Budu Spencerovi.

Ten právě pod svým rodném jménem startoval na dvou olympijských hrách a stal se plaveckým italským šampionem. V Praze se představil jeho vnuk Carlo Pedersoli Jr., na kterého je dnes již šestaosmdesátiletý herec a politik patřičně hrdý. Ostatně dvaadvacetiletý mladík ukázal proč, že rodinné geny a tvrdé pěsti se dědí. A to přesto, že váží zhruba polovinu toho, co jeho dědeček.

„Turnaj splnil naše zápasová očekávání. Viděli jsme zajímavé amatérské duely, ze kterých vzešli noví amatérští mistři republiky a nové talenty, se kterými můžeme počítat do budoucna. Všechny tři profesionální zápasy přinesli strhující zážitek, kteří si diváci dle ohlasů skvěle užili a to i ti, kteří na zápasech MMA byli poprvé,“ začal své hodnocení akce pro Profiboxing.cz a Lidovky.cz bývalý profesionálni mistr Evropy a spoluzakladatel turnaje Mgr. André Reinders.

„A to je naším cílem, vytáhnout nové talenty a ty nejlepší představit v duelech se zahraniční špičkou a v neposlední řadě zaujmout skalní fanoušky kvalitními zápasy a strhující atmosférou přitáhnout i nové diváky. Troufám si říct, že první krok naší nové profesionální ligy se povedl a už na podzim chystáme další galavečer, který bude složen už z čistě profesionálních zápasů a kterým bychom chtěli posunout kvalitu naší ligy o další stupínek výše,“ dodal.

Fanoušci se tak mají zjevně nač těšit!

  • 0Diskuse


Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky