Pondělí 2. října 2023, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Podzimek porazil svět, ale nevěru vyřešil sebevraždou

Sport

  20:00
Dodnes nedokážu pochopit, proč takhle Vláďa řešil tu nepříjemnou situaci, povídal pomalu a tiše Jiří Podzimek. Otec bývalého českého reprezentanta ve skoku na lyžích. Veselého chlapíka z ještě veselejší party kolem Pavla Ploce či Jiřího Parmy. Vladimír Podzimek zažil na můstcích porážky i vítězství, soukromý život ale předčasně vzdal.

Vladimír Podzimek foto: ČTK

Ve svém životě vyhrál Vladimír Podzimek jediný velký závod. Stál ale za to. Před 17 lety si ochočil majestátní Holmenkollen, tyčící se hrdě nad Oslem. Žádnému jinému českému skokanovi se mimochodem stejný kousek dodnes nepodařil. "Vláďa byl úplně normální kluk, sice občas trochu nervák, ale určitě oblíbenej," vypráví Jiří Parma, světový šampion z roku 1985.

Pohnute osudy.

Svatba Vladimíra Podzimka s chotí Vlaďkou ještě proběhla v záři úsměvů a pohody. Časem se ale pohoda z manželství začala vytrácet... "Nojo, jeho manželka se zakoukala do nějakého šohaje," pokrčí Parma rameny. Podzimek se odchodem manželky s dcerou nedokázal smířit. Svoje trápení se nakonec rozhodl vyřešit zoufalým činem. 17. května 1994 se oběsil. Ve 29 letech.


Voňavý balíček od Rituals: Zpříjemněte si podzim s vůní bílého čaje a lotosového květu
Voňavý balíček od Rituals: Zpříjemněte si podzim s vůní bílého čaje a lotosového květu

Do redakce nám přišel voňavý balíček plný novinek z kolekce Karma od Rituals. Novinky slibují komplexní hydrataci pokožky, jsou obohaceny o výtažky...