27. června 2011 14:02, aktualizováno  20:35 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Pohádka Cetkovské u konce, Kvitová je ve čtvrtfinále

Petra Kvitová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petra Kvitová. | foto: Reuters

LONDÝN/PRAHA Obě české tenistky čekají v pondělí osmifinálová vystoupení na slavné londýnské trávě v All England Clubu. Jako první na kurt číslo 12 vstoupila Petra Cetkovská, která v boji o nejlepší osmičku Wimbledonu vyzvala Němku Sabine Lisickou. Té ale nakonec podlehla ve dvou setech 6:7 a 1:6. Po nich na stejný kurt nastoupili Petra Kvitová a Belgičanka Yanina Wickmayerová. Česká lvice smetla soupeřku za 45 minut a po výhře 6:0 a 6:2 je ve čtvrtfinále.

Souboj dvou nenasazených tenistek (Cetkovská je 80. hráčka světa, Lisická 62.) začala lépe česká hráčka. Šestadvacetiletá rodačka z Prostějova sebrala v páté hře duelu soupeřce podání, které následně potvrdila při svém servisu.

Ovšem hned při další příležitosti si vzala Lisická brejk zpět a první set nakonec musel rozhodnout až tiebreak. V něm měla lepší

Úterní program Wimbledonu:

Centrální kurt (začátek 14:00): Lisická (Něm.) - Bartoliová (9-Fr.), Cibulková (24-SR) - Šarapovová (5-Rus.).

Kurt č. 1 (14:00): Kvitová (8-ČR) - Pironkovová (3-Bul.), Paszeková (Rak.) - Azarenková (4-Běl.).

nervy o pět let mladší Němka, která jej dotáhla od vítězného konce v poměru 7:3.

Druhý set už byl jasnou německou záležitostí. Přemožitelka šampionky z Paříže Na Li odskočila rychle do vedení 4:0 a tvrdým servisem i přesnými údery nedala Cetkovské jakoukoliv naději na obrat a za 68 minut vyhrála 7:6 a 6:1. Lisická se ve čtvrtfinále, čímž si vyrovnala nejlepší výkon na grandslamu (čtvrtfinále taktéž ve Wimbledonu hrála již v roce 2009), utká s Marion Bartoliovou.

Kvitová se již posedmé v kariéře utkala s Wickmayerovou

Po souboji dvou tenisových krásek nastoupili na kurt číslo 12 další hráčky, které české fanoušky zajímají - jedenadvacetiletá česká lvice Petra Kvitová bojuje v souboji se stejně starou Yaninou Wickmayerovou.

A soupeřce, se kterou měla vyrovnanou zápasovou bilanci 3:3, nedala v prvním setu žádnou šanci. Mladé Belgičance rychle sebrala první podání zápasu, následně i další tři, zatímco při svých servisech ztratila pouze dva míčky. Za 18 minut tak ukončila turnajová osmička potupným kanárem, kterým byl vůbec prvním v jejich vzájemných soubojích.

Petra Kvitová.

Úvod druhého setu měl podobný průběh, hned první servis Belgičanky si přivlastnila česká hráčka, brejk navíc vzápětí potvrdila. Wickmaeyrová se prvního získaného gamu dočkala až v deváté hře zápasu a když proměnila gamebol, jen vzteky zbylý míček zpod sukně a schovala se na lavičce pod ručník.

Kvitová se nenechala rozhodit, nadále drtila soupeřku tvrdým forehandem, přesnými kraťasy i nechytatelnými "peckami" z prvního servisu. Za 27 minut dotáhla k vítězství i druhý set v poměru 6:2 a již se může těšit na čtvrtfinálový souboj s lepší z dvojice Venus Williamsové - Světlana Pironkovová. Česká ranařka a obhájkyně loňského semifinále strávila zatím na dvorcích v All England Clubu ve čtyřech zápasech pouhých 223 minut.

Petra Kvitová a Yanina Wickmayerová.

S turnajem se naopak loučí obhájkyně posledních dvou titulů Serena Williamsová. Ta se vrátila na kurty po téměř roční pauze těsně před Wimbledonem, formu ale naladit ideálně nedokázala a již v osmifinále podlehla ve dvou setech francouzské bojovnici Marion Bartoliové 3:6 a 6:7.

"Porazit Serenu je neskutečné, je to jedna z nejlepších hráček novodobé open éry," řekla Bartoliová cestou z kurtu. "Nebyl to jednoduchý zápas psychicky, ale dala jsem do toho všechno. Soustředila se na sebe a vyšlo to," doplnila.

V osmifinále překvapivě vypadla světová jednička Caroline Wozniacká, která ve třech setech podlehla slovenské tenistce Dominice Cibulkové 1:6, 7:6 a 7:5.

OSMIFINÁLE WIMBLEDONU - ŽENY

PETRA KVITOVÁ (8.) - Yanina Wickmayerová 6:0, 6:2
Vítězné údery:
31:5, Nevynucené chyby: 9:9, Esa: 6:2, Dvojchyby: 4:2, Využití brejkbolů: 5/7 - 0/0.

PETRA CETKOVSKÁ - Sabine Lisická (Něm.) 6:7, 1:6

Další výsledky:
Pironkovová (32-Bul.) - V. Williamsová (23-USA) 6:2, 6:3.
Caroline Wozniacká (DÁN) - Dominika Cibulková (SLO) 6:1, 6:7, 5:7
Victoria Azarenková (4-Běl.) - Naďa Petrovová (Rus) 6:2, 6:2, Maria Šarapovová (5-Rus.) - Pcheng Šuaj (20-Čína) 6:4, 6:2,
Marion Bartoliová (9-Fr.) - Serena Williamsová (7-USA) 6:3, 7:6,
Tamira Paszeková (Rak.) - Xenia Pěrvaková (Rus) 6:2, 2:6, 6:3