Středa 22. ledna 2020svátek má Slavomír -5 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Pokerový milionář: Nabídku k sňatku jsem zatím nedostal

Martin Staszko, který skončil druhý ve finále Světové série v pokeru (WSOP) v americkém Las Vegas | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Staszko, který skončil druhý ve finále Světové série v pokeru (WSOP) v americkém Las Vegas | foto: ČTK

PRAHA Třinec má nový hit. Možná i republika. Jmenuje se Martin Staszko, je mu pětatřicet a prokousal se k neoficiálnímu titulu vicemistra světa v pokeru. Chlapík, jehož flanelová košile budila minulý týden v hotelu Rio v Las Vegas rozruch, si během třídenního finále Světové série vydělal 98 milionů korun.

Po návratu z druhé strany oceánu jel z pražského letiště v Ruzyni dolů do města autobusem číslo 119. On, starý mládenec. Také proto panuje zvědavost kolem jeho budoucnosti. "Stěhování neplánuju, žiju v paneláku v Třinci a podle všeho tam ještě nějakou dobu zůstanu. Že bych zakoupil nějakou nemovitost? O tom jsem ještě neuvažoval. Ale pokud budu žít sám a nebudu mít rodinu, třinecký byt mi bohatě postačí," usmívá se.

Je milionářem, ale vůbec se tak nechová, vystupuje skromně. "Chci pokračovat ve stejném duchu. Nemíním hrát nějaké velké turnaje o velké peníze nebo zbytečně utrácet za něco, co nepotřebuju. Budu hrát ty běžnější podniky, kde jsou vklady do pěti tisíc eur. Ty dražší si umím odříct," přemítá.

Je možné, že by s v jeho životě opravdu nic nezměnilo? "Musím se smířit s tím, že mě lidi budou víc znát. V Třinci už mě zná asi skoro každý, teď k tomu nejspíš přibydou lidé mimo karetní branži i z jiných měst. Zřejmě trošku ztratím soukromí, ale já se s tím vyrovnám a můj život bude vypadat jako dřív," má jasno.

Košili bude opatrovat

Připravený je i na to, že se na něj začnou obracet lidé se žádostmi o peníze. "Už se stalo. Pár takových psaní jsem dostal, ale myslím, že to zvládnu a ustojím." Získanou částku bude muset zdanit. Nestane se proto jeho novým domovem daňový ráj v Monte Carlu? "Nejspíš půjde o patnáctiprocentní daň. Stěhovat se kvůli tomu ale nebudu," pronese lakonicky.

Kdysi býval nadějným šachistou, který původně spatřoval svou budoucnost ve hře na čtyřiašedesáti polích. "V osmnácti jsem patřil do domácí juniorské špičky, byl jsem dobrý ve všech deskových, logických a karetních hrách. Ale šachy nešly moc dobře se studiem na vysoké škole, nezbýval čas na trénink," krčí rameny.

Je považovaný za třineckého patriota, deset let, až do loňska, vlastnil permanentku na zápasy tamních Ocelářů, úřadujících mistrů. Kdo je podle něj nyní ve městě populárnější – hokejisté, anebo on jako pokerový král? "Teď se možná trochu víc mluví o mně, ale hokejisti třeba zase vyhrají ligu a pozornost bude patřit jim," pokyvuje hlavou.

Ač majetný a stále mladý muž, nabídku k sňatku prý zatím nedostal. "Dosud nepřišla ani jedna," culí se. A jaká by měla být ideální žena podle jeho představ? "Milá, hodná. A taky trochu pěkná."

A co flanelová košile, která mu přinesla štěstí ve světovém finále? "Vezmu si ji zase na nějaký větší turnaj. Když se dostanu do závěrečných kol, může se hodit. Musím ji opatrovat," plánuje.

Ze strojního inženýra špičkou v pokeru

 - někdejší talentovaný šachista vystudoval strojařinu a pracoval v nošovické automobilce jako vedoucí směny. Před 4,5 lety začal Martin Staszko (35) hrát poker a před půldruhým rokem přestal chodit do práce – na internetových turnajích vydělával víc.

- první desítky milionů vydělal již loni. Letos se přihlásil do největšího turnaje – Světové série (vstupní poplatek 180 000 korun) a z červencového „předkola“ v Las Vegas (6865 hráčů ze 105 zemí), které mu vyneslo 13 milionů korun,  postoupil do finále pro devět nejlepších hráčů. Ve středu v něm skončil druhý a vydělal 5 433 086 dolarů (98 milionů korun).

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Jaromír Jágr | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Jaromír Jágr | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Jaromír Jágr | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....