Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Policejní ostraha a další trable. Groenewegen čelil po karambolu s Jakobsenem výhružkám smrtí

Cyklisté po srážce v závěru závodu Kolem Polska foto: ČTK

Amsterodam - Nizozemský cyklista Dylan Groenewegen čelil poté, co zavinil hrozivý pád krajana Fabia Jakobsena, výhrůžkám smrtí. Člen týmu Jumbo-Visma uvedl, že jeho dům hlídala ve dnech po nehodě policie
  15:16

„Byly to tak konkrétní a vážné výhružky, že jsme pár dnů po tom pádu zavolali policii,“ řekl Groenewegen nizozemskému časopisu Helden. Na srpnovém závodě Kolem Polska natlačil do bariéry v hromadném spurtu Jacobsena, jenž byl s vážnými zraněními hlavy v ohrožení života. 

Sám Groenewegen vyvázl z karambolu se zlomenou klíční kostí, v listopadu pak dostal od Mezinárodní cyklistické unie devítiměsíční distanc.

Cyklisté po srážce v závěru závodu Kolem Polska
Cyklisté po srážce v závěru závodu Kolem Polska

„Dny a týdny hlídala policie naše dveře. Nemohli jsme jen tak opustit dům. Dostávali jsme poštou rukou psané dopisy, v nichž byla dokonce oprátka, na kterou jsme měli pověsit naše dítě,“ popisoval Groenewegen, jenž se za způsobenou nehodu omluvil.

Jakobsen se podrobil několika rekonstrukčním operacím obličeje, a i když se v závěru minulého roku vrátil na kolo, čeká ho ještě dlouhá léčba. Groenewegen nesmí závodit do května.

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...