Pátek 3. února 2023, svátek má Blažej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Policie je stále bezradná. Nemůže najít muže, co pořezal Kvitovou

Sport

  15:15
Prostějov - Pachatel, který přepadl v úterý ráno Petru Kvitovou v jejím prostějovském bytě, policii stále uniká. Policisté se v této souvislosti znovu obracejí na svědky, žádají o pomoc i řidiče, kteří kolem místa činu projížděli, řekl mluvčí prostějovské policie František Kořínek.

Muž, který v úterý ráno pořezal Petru Kvitovou, je stále na útěku. foto: ČTK/AP

Kriminalisté podle informací ČTK dosud nestanovili právní kvalifikaci činu. Pracují se všemi verzemi včetně té, zda šlo o náhodný čin, nebo úmyslně mířené přepadení.

Na případu pracují policisté z obvodního oddělení i kriminalisté. Již v úterý policisté uvedli, že si pachatel z bytu přepadení „něco odnesl“, ani dnes s ohledem na vyšetřování nechtěli věc specifikovat.

„Kriminalisté vyhodnocují stopy zajištěné na místě činu a prověřují veškeré informace a poznatky, které mají v tuto chvíli k dispozici. Z taktických důvodů nyní není možno s ohledem na probíhající šetření sdělit podrobnější informace,“ uvedl mluvčí Kořínek.

Pachatel se do bytu Kvitové dostal lstí, její jméno přitom na zvonku u vstupních dveří uvedeno není. „Případ je ve fázi prověřování. Vyšetřují se všechny okolnosti, tedy zda jde o náhodný čin, nebo to bylo úmyslně mířené,“ doplnil policejní mluvčí.

Určité kroky policistů v trestním řízení jsou nyní závislé na aktuálním zdravotním stavu napadené dvojnásobné wimbledonské vítězky a souhlasu ošetřujících lékařů s jejich provedením, dodal Kořínek.

Šestadvacetiletá tenistka se v úterý večer podrobila v Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou operaci prstů levé ruky, podle mluvčího hráčky Karla Tejkala se nyní cítí dobře a vizita potvrdila, že se zákrok povedl.

Lékaři jí operovali poraněné šlachy na všech prstech levé ruky a dva nervy, které hráčce poranil útočník nožem.

Petra Kvitová ve finále Fed Cupu.
Češka Petra Kvitová ve finále Fed Cupu proti Carolině Garciaové.

Podle policie je pachatelem muž přibližně ve věku 35 let, 180 centimetrů vysoké štíhlé postavy, světlé barvy pleti. Má hnědé oči, na hlavě měl světlou bekovku, na sobě měl světle hnědou bundu a přes rameno tašku.

Policie se dnes v této souvislosti obrátila s žádostí o pomoc na svědky, kteří v úterý od 8:00 do 9:00 procházeli nebo projížděli okolím Jezdecké ulice.

Vyzývají také řidiče s kamerou ve vozidle, kteří v uvedené době projížděli ulicemi Dolní, Jezdeckou, Ječmínkovou či Studentskou. Případní svědci se mohou na policii obrátit osobně nebo prostřednictvím linky 158.

Autor:

Mohlo by vás zajímat