Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Policie u Záhrobských. Otec prý pronásleduje dceru

Sport

  11:22aktualizováno  11:35
PRAHA - Nemluví spolu. Několikrát si vyměnili ostré názory přes média. Podle všeho je ale krize ve vztahu světové slalomářky Šárky Záhrobské a jejího otce Petra hlubší než se zdálo. Podle pátečního vydání deníku Sport dokonce rodinnou krizi řeší policie.

Šárka a Petr Záhrobští ještě spolu. foto: ČTK

Když se nedávno uskutečnily závody Světového poháru ve Špindlerově Mlýně, některým fanouškům i organizátorům se nelíbilo, jak málo se "projevuje" na veřejnosti největší domácí sjezdařská hvězda Šárka Záhrobská. Oficiálně proto, že se chtěla soustředit na slalom (dojela nakonec dvacátá). Neoficiálně proto, aby se vyhnula svému otci. Dokonce zvažovala, že na závody nakonec ani nedorazí.

Důvod? Podle informací deníku Sport se lidé kolem ní obrátili na policii kvůli stalkingu – přívalu telefonátů ze skrytého čísla, zpráv a emailů, často velmi nepříjemných a vulgárních. Podezřívají z něj Petra Záhrobského. Někdo například volal sjezdařčinu trenérovi Pavlu Šťastnému v roli neexistujícího novináře.

NEBEZPEČNÉ SLEDOVÁNÍ (STALKING) § 354 tr. zákoníku

Kdo jiného dlouhodobě pronásleduje tím, že

a) vyhrožuje ublížením na zdraví nebo jinou újmou jemu nebo jeho osobám blízkým,

b) vyhledává jeho osobní blízkost nebo jej sleduje,

c) vytrvale jej prostřednictvím prostředků elektronických komunikací, písemně nebo jinak kontaktuje,

d) omezuje jej v jeho obvyklém způsobu života, nebo e) zneužije jeho osobních údajů za účelem získání osobního nebo jiného kontaktu, a toto jednání je způsobilé vzbudit v něm důvodnou obavu o jeho život nebo zdraví nebo o život a zdraví osob jemu blízkých, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti. (Zdroj: Bílý kruh bezpečí)

Problémů v rodině Záhrobských je ale zřejmě daleko více, otec slavném slalomářky se například momentálně rozvádí. O tom ale sama závodnice nechce mluvit. Již několikrát řekla, že si nehodlá vyměňoval názory s otcem přes média. Jedinou výjimku udělala, když se zastala trenéra Pavla Šťastného a kondičního trenéra Antonína Stracha po MS. Po něm Záhrobský prohlásil, že by si měla na své trenéry vzít hůl a hnát je pryč.

"Šárka se vyjadřovat nechce. Je pochopitelné, že člověk, který takové věci zažívá, je nechce komentovat," vysvětlil Karel Tejkal, tiskový mluvčí agentury Česká sportovní, jež lyžařku zastupuje.

"Zda jsme se obrátili na policii? Předmětem toho, že zastupujeme sportovce, je i jejich obrana a ochrana. Bráníme naše klienty všemi dostupnými a účinnými prostředky," řekl Tejkal. "Jsou věci, které podle mě nepatří do novin, ale jsou věci, které nepatří mezi slušné lidi do normální společnosti," vzkázala stručně přes svou agenturu Záhrobská.

Propast mezi kdysi úspěšnou dvojicí - získali spolu kompletní sbírku medailí ze světových šampionátu - se tak nadále prohlubuje. Jak bude nakonec velká?

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat