Pondělí 11. prosince 2023, svátek má Dana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

130 let

Policista v civilu se bránil, zastřelil fanouška

Sport

  11:19
Paříž - Policista v civilu se po zápase Poháru UEFA chtěl zastat příznivce izraelského klubu Hapoelu Tel Aviv. Asi 150 radikálních fanoušků domácí Paris St. Germain chtělo na dvojici zaútočit. Policista do davu dvakrát vystřelil, jednoho fanouška zastřelil, druhého zranil.

Zbraň - ilustrační foto foto: Reprofoto

K potyčce došlo po šokující prohře domácího pařížského klubu s izraelským rivalem 2:4. Policista se údajně nejprve snažil při zásahu chránit před skupinou asi 150 fanoušků PSG slzným plynem, ale nakonec použil zbraň. Po střelbě před davem zmizel. K incidentu došlo hodinu před půlnocí u restaurace McDonald's poblíž stadionu Park princů.

Policejní inspekce zahájila bezprostředně po události interní vyšetřování. "Byla to střelba ze zoufalství," uvedly dnes policejní zdroje. "Řítilo se na něj 150 radikálních fanoušků, kdyby nestřílel, ušlapali by ho. Slzný plyn nestačil, dostal strach o svůj život." Podle dnešního francouzského tisku mohlo jít i o rasově motivovaný čin. Agresivní fanoušci byli totiž zřejmě příznivci krajní pravice a vykřikovali slogany typu "Francie Francouzům". Střílející policista byl tmavé pleti. Obětí je muž ve věku zhruba dvaceti let.
Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!